בשבוע שעבר התקיימה בלונדון תחרות בינלאומית למבשלים ביתיים של בירה, ה- Brew Con World Serie. התחרות היתה מיועדת לאנשים שמבשלים בירה בביתם, מעל גיל 18, ולכאלו שכבר השתתפו בתחרויות בעבר ומוכרים בתחום. בתחרות היו 18 קטגוריות שונות לסוגי בירה ובקטגוריית ה-IPA זכתה במקום הראשון בירה באר-שבעית מקומית שהכין גלעד נאמן מ'גילדת המבשלים של באר שבע'. "שמחתי לשמוע על הזכייה! באר שבע מקבלת לאט לאט הכרה וחשיפה גם בארץ וגם בעולם בתחום הבירה", מספר גלעד נאמן, מייסד 'בית מלאכה לבירה' ומי שייצר את הבירה הזוכה.

גילדת המבשלים של באר שבע. צילום: פרטי

"שמענו על התחרות ורצינו לענות לאתגר ולהשתתף. הגשתי ארבע בירות ושלוש מתוכן עלו לשלב הגמר. אחת גם זכתה בסוף במקום הראשון בקטגוריה שלה, קטגוריית IPA. היו שם בירות מכל העולם, אנגליה, בלגיה, צרפת, איטליה, ארה"ב, קנדה, דרום אמריקה... כל אחד הביא את הבירה שהוא ייצר ושופטים טעמו את הבירות בטעימה עיוורת ובחרו את המנצח. לשמחתנו ניצחנו באחת מהקטגוריות", משתף גלעד. הקטגוריה בה השתתפה הבירה היא, כאמור, IPA (india pale ale) בירת אייל. בירות בסגנון IPA הן לרוב בצבע נחושת עמוק, מאוד ארומטיות ומפגינות טעמים חזקים הנוטים לכוון המר והפירותני.

הבירה זכתה במקום הראשון מבין 40 בירות שונות. צילום: Brew Con World Series

הבירה מבאר שבע זכתה במקום הראשון מבין 40 בירות שנבחנו בקטגוריה. שמה של הבירה הוא D.B.G. -  Double Ben Gurion , שם עם משמעות: "לבירה קוראים דאבל בן גוריון, זו בירה עם צביון דרומי בטעמים של הנגב. רק הישראלים אולי יבינו את משחק המילים הזה, הבירה היא חזקה כפולה בגלל זה גם דאבל.. היה לי חשוב לבחור שם עם משמעות, לקשר את זה לדרום ולמי שאנחנו כאן", מסביר גלעד. הזוכות בתחרות קיבלו פרס כספי, אבל עבור גלעד ושאר חברי מועדון הבירה הבאר-שבעי, הכבוד וההכרה זו הזכייה האמיתית. "זו חותמת איכות עולמית על הבירה שלנו, אנשים מתעניינים בנו, מגיעים מכל העולם לבאר שבע גם לשמוע ולראות, גם להעביר סדנאות... חשוב לנו להראות שבבאר שבע יש תרבות בירה מפותחת, הזכייה הזו שמה אותנו ואת ישראל כולה על המפה וזה כיף", מוסיף גלעד.

"התרגשות מטורפת". צילום: פרטי

איך הרגשת כשקיבלת את ההודעה שהבירה שלכם זכתה בתחרות?

"התרגשות מטורפת! מעבר לשמחה אתה בעצם מקבל אישור שאתה יודע לעשות משהו טוב, להכין בירה טובה, זו הכרה עולמית במוצר שלך. אני לא הצלחתי להגיע להכרזה בגלל אילוצים אישיים אבל היו חבר'ה ישראלים שייצגו אותנו שם בכבוד ושמחתי מאוד לשמוע על כך! הבירה הזו במקור הייתה לפסטיבל מקומי שעשינו כאן, נשארו לי בקבוקים ושלחתי אותם. ומסתבר שגם בחו"ל אמרו שהיא הכי טובה וזה כיף גדול, זה ממלא וזו תחושת גאווה. התחרות הזו היא פלטפורמה לחשיפה עולמית לעשיית הבירה בבאר שבע ובדרום, זה מה שאנחנו רוצים לקדם".