לא, זו לא טעות. מסתבר שמוסיקה המבוצעת על ידי תזמורת חיה על במה אינה תענוג ששמור רק לבעלי שמיעה תקינה, גם כבדי שמיעה וחרשים נהנים ומרגישים את המוסיקה במלוא עוצמתה.

תלמידים כבדי שמיעה וחרשים . צילום באדיבות צוות תיכון מקיף ו באר שבע

החיבור בין תיכון מקיף ו' לסינפונייטה הישראלית באר שבע נולד מתוך חלום של תלמיד כבד שמיעה, שרצה להגיע לאולם הקונצרטים. כשהתלמידים האחרים בכיתה, כבדי שמיעה וחרשים, נחשפו לחלום שלו, הם ביקשו להצטרף. מנהלת בית הספר תיכון מקיף ו', מתי מינדלין פנתה להנהלת התזמורת שכמובן נעתרה בשמחה לבקשה והזמינה את כל התלמידים בכיתה לקונצרט במסגרת הסדרה לכל המשפחה.

התלמידים,  שחלקם לראשונה בחייהם ביקרו באולם קונצרטים,  נפגשו עם המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה וצוות הנגנים. במהלך הקונצרט עמדה על הבמה מתורגמנית סימולטנית לשפת הסימנים, שתרגמה את דברי ההנחיה של המנצח ששולבו בין קטעי המוסיקה. בנוסף, התלמידים נעזרו באזניות שמע מיוחדות שסופקו להם על ידי המשכן לאמנויות הבמה.

בסיום הקונצרט נפגשו התלמידים בליווי המורות שרי בנימין ואנג'לה פרנקל עם המנצח וקיבלו הדגמה על מגוון כלי הנגינה, בדגש על כלי הקשה מיוחדים שהביא עימו צימבליסטה במיוחד עבורם.

מנהלת תיכון מקיף ו', מתי מינדלין בירכה על תרומת הכרטיסים  וייחלה כי שיתופי פעולה מסוג זה ירבו בעתיד. מנכ"לית התזמורת,  קלאודיה צובל,  הודיעה למנהלת בית הספר שהיא תשמח לארח את התלמידים גם בקונצרטים הבאים במהלך העונה ולקדם שיתופי פעולה נוספים בעתיד.