ישנם תושבים המתגוררים ברחוב מבצע עובדה 15-17 והיו רוצים לראות את הסביבה בה הם חיים קצת אחרת. התושבים טוענים כי הפארק והשטח ליד בתיהם לא מטופח, עם המון זבל, צמחייה שמצטברת, מדרכות שבורות, חול ומתקני משחק ישנים. לטענתם תדירות הניקיון והתחזוקה של האיזור לא מספיקה וכתוצאה מכך המקום נראה מוזנח. מדובר בשטח פארק הטייסים שבין רחוב מבצע עובדה לבין רחוב מצדה, כשגם המדרגות המובילות לרחוב חסומות בעקבות הצמחייה שם.

פעם זה היה רחוב מטופח ומושקע

"פעם זה היה רחוב מטופח ומושקע, עם דשא והשקיה... בשנים האחרונות הפסיקו פתאום לטפח ונהיה מלוכלך. היה שיפוץ גדול בדרך מצדה וכל הזבל אצלנו, מרגיש כאילו אנחנו גרים בחצר האחורית", משתף ח', תושב הרחוב מזה 20 שנה. הוא מוסיף ואומר כי בפארק ובאזור של הרחוב אין איפה לשבת כשבאים עם הילדים, אין מספיק ספסלים וכל האזור מלא חול. "יש מגלשה ושתי נדנדות וזה הכל. הן לא מטופחות, ישנות... לא משהו שילדים רוצים לשחק בו כל הזמן. יש עצים שלא גוזמים כבר תקופה ארוכה. אנחנו נשמח שיטפחו וישקיעו בפארק ובגינה מסביב", אומר ח'.

כמו כן, קורה מצב בו התושבים נאלצים לעיתים ללכת לגן משחקים מרוחק מבתיהם כדי שילדיהם יוכלו לשחק. "חבל שאין להם איפה לשחק, שאין מקום מסודר קרוב לבית", משתף ח'. "לדוגמא אפשר לראות שכן שמו פחי זבל חדשים אבל לא חשבו איך תעבור משאית הזבל להגיע לפחים, יוצא מצב שהמשאית עולה דרך גן השעשועים והורסת הכל". התושבים ברחוב מרגישים כי זו הזנחה וקיוו כי הם יקבלו מענה טוב יותר מגורמי העירייה: "פנינו בעבר ויצרנו קשר עם העירייה ובאמת באו ועשו ניקיון אבל זה לא משהו ארוך טווח. הזבל ממשיך להצטבר והמקום נשאר לא מטופח".

המקום נשאר לא מטופח

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"מתקני המשחקים ב"פארק הטייסים" נבדקו ע"י אנשי המקצוע בעירייה ונמצאו תקינים בהתאם לדרישות מכון התקנים הישראלי. בפארק ישנו משטח גומי תקין. בנוגע לבקשה להתקנת ספסלים ברחוב- הנושא נמצא כעת בטיפול אגף האחזקה העירוני, לקראת התקנה עתידית.

נושא מצב המדרכות ברחוב- אגף האחזקה מטפל באופן מידי בכל מפגע עליו מדווח למוקד העירוני.

עלי לציין, יש להפריד בין מפגעים בשטחים פרטיים לבין אלה הציבוריים".