מהיום תוכלו לקבל טיפול פסיכולוגי במחיר מוזל ונגיש. הקליניקה הקהילתית של המחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בן-גוריון, נפתחה בתחילת החודש. הקליניקה פועלת בשיתוף עם המרכז לבריאות הנפש בבאר-שבע ומספקת שירותי טיפול נפשי בשיטות עדכניות מבוססות-מדע ובמחירים מוזלים, וללא מטרות רווח, לתושבי באר-שבע והסביבה. בשלב זה, שירותים אלו מיועדים למבוגרים בני 18 ומעלה בלבד, וכוללים פסיכותרפיה פרטנית, זוגית, ומשפחתית וכן אבחונים פסיכולוגיים.

טיפולים למען התושבים

"הטיפולים מסובסדים על ידי משרד הבריאות ולכן מוצעים לתושבים במחיר מוזל שנגיש הרבה יותר", מסבירה ליזה רוזנבלט, מנהלת אדמיניסטרטיבית בקליניקה. "זוהי הקליניקה השלישית בגודלה שיושבת בתוך מתחם אוניברסיטה אחרי בר אילן והרצליה, ואנחנו שמחים מאוד על פתיחתה לציבור הרחב", אומרת ליזה. הקליניקה מאפשרת הכשרה למתמחים בפסיכולוגיה קלינית. ההכשרה וההדרכה למתמחים נעשית על-ידי צוות של פסיכולוגים בכירים, מרביתם מומחים בקנה מידה לאומי ובינלאומי לגישות טיפוליות אשר זכו לתמיכה מחקרית מבוססת. הכשרה רחבה ועדכנית זו, אשר משולבת בבקרה ובהדרכה קבועות וקפדניות על כל טיפול וטיפול, מבטיחה ומאפשרת איכות טיפול מיטבית עבור המטופלים אצלנו.

קרדיט צילום: הקליניקה הקהילתית המחלקה לפסיכולוגיה אוניברסיטת בן גוריון

הקליניקה מציעה טיפולים לאנשים המתמודדים עם טווח רחב של בעיות ותסמינים, בהם דיכאון, חרדה, קשיים במערכות יחסים, קשיים סביב זהות, לבטים בנוגע לבחירות קריירה או לימודים, טראומה ושאלות רחבות הנוגעות לחיים באופן כללי. צוות הקליניקה מאמין כי שירותי בריאות נפש צריכים להינתן באווירה של פתיחות, אמון וביטחון, כך שניתן יהיה לחקור ולדון באופן חופשי ברגשות, מחשבות, עמדות, אמונות, ערכים, והתנהגויות אשר המטופלים חווים ומביאים עמם לטיפולים.

מה הוביל לפתיחה הקליניקה? זיהיתם צורך של התושבים באזור?

"כן, חסר טיפול פסיכולוגי כזה באזור הדרום. בנוסף, טיפול פסיכולוגי הוא יקר מאוד, כל טיפול עולה כמה מאות שקלים. אז זו הייתה הזדמנות להפוך את הטיפול הפסיכולוגי לנגיש יותר לאוכלוסייה, וזה גם תורם למחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה כי זה מקום שמאפשר להתמחות בו כחלק מהתואר".

מסייעים לכולם

בקליניקה, כאמור, מוצעים שלושה סוגי טיפול הכוללים פגישות שבועיות בנות 50 דקות: טיפול פרטני המיועד להתמודדות עם מגוון רחב של אתגרי חיים באשר הם כמו למשל דיכאון, חרדה, קשיים ולבטים בחיים. טיפול זוגי או משפחתי המוצע לאנשים המתמודדים עם קונפליקטים בחיי הזוגיות ואנשים עם בעיות תקשורת במשפחה (נכון לעכשיו עם ילדים מעל גיל 18), למשל. הטיפול השלישי המוצע הוא אבחון, כמו למשל לקות למידה או הפרעות קשב וריכוז.

בינתיים הטיפול מוצע רק לאנשים מעל גיל 18 כי הטיפול בילדים מורכב יותר. "כדי לטפל בילדים, המטפלים זקוקים להסמכה ואישור לכך. בגלל שאנחנו ארגון ללא מטרות רווח אז מי שמטפל הם מתמחים בפסיכולוגיה ולהם כרגע אין את ההסמכה המתאימה", מסבירה ליזה. יכול להיות שבהמשך הדרך המצב ישתנה, אך כעת המרכז רק בתחילת דרכו ומיועד לאנשים מבוגרים. "אנשים כבר התחילו להגיע לקליניקה לטיפולים, היו לנו מספר פניות, מנסים לעמוד בקצב ולסייע לכל מי שפונה אלינו. אנחנו מזמינים גם אנשים מעוטף עזה, אנשים שסובלים למשל מחרדה וננסה לעזור להם להתמודד עם המצב", משתפת ליזה.

מה בעינייך חשיבות פתיחת קליניקה כזו בעיר?

"הרעיון שלנו הוא לתת שירות לקהילה. זו קליניקה קהילתית, נותנים שירות לאנשים שאולי קשה להם כלכלית, ממצב סוציו אקונומי לא גבוה. יש המון אנשים שרוצים לפנות לטיפול פסיכולוגי ולא בהכרח יעשו את זה כי אין להם את הכסף. אז אנחנו נותנים להם את האופציה לפנות ולקבל טיפול. זה גם מאוד נגיש, אנחנו במקום מרכזי בעיר, בתוך האוניברסיטה, כולם יכולים להגיע לכאן ומוזמנים לפנות אלינו".

ניתן להגיע לקליניקה בתיאום מראש באמצעות המייל או הטלפון:

[email protected] או 08-6477002

אתר הקליניקה

המיקום - אוניברסיטת בן גוריון, באר שבע. בניין 97, קומה ראשונה.