"מהפכה של שמחה" הוא פרויקט שהתחיל בחור בן 19.5 שחילק ממתקים בבתי חולים והפך את ההתנדבות שלו ליוזמה חברתית ארצית שמטרתה לשמח חולים בבתי חולים שונים בארץ. אל הפרויקט ניתן להגיע באופן עצמאי ולחבור לקבוצה פעילה או לייצר קבוצה חדשה בעיר מגוריכם.

מהפכה של שמחה בבית החולים סורוקה צילום: פרטי

היוזמה המבורכת הזאת לא נעלמה מעיני ישיבת בני עקיבא "אהל שלמה" בבאר שבע, אשר החליטו להקים קבוצה באר שבעית חזקה ויחד עם עוד מספר צעירים מרחבי הדרום התאגדו והחלו לשמח אין ספור חולים המאושפזים במחלקות השונות בבית החולים סורוקה. 

setImageBanner('17720bf0-373c-4e5e-ab49-bde8817ac1ef','/dyncontent/2019/11/19/9adac678-7cd6-4dce-9ea5-1aa3ecc2a092.jpg',9488,'',510,80);

כמו כן, את הפעילות המדהימה הזאת מקיימים תלמידי הישיבה יחד עם חברי הקבוצה שלהם באופן שבועי בבית החולים, כאשר לרוב הם יוצאים לשמח את המאושפזים בימי חמישי או שישי, הם מגיעים עם כלי נגינה מגוונים, שרים ומרקידים את המאושפזים במקום, על מנת להפוך את השהות שלהם ליותר נעימה. 

"התגובות של החולים כשאנחנו באים, שוות הכל" צילום: פרטי

"התגובות של החולים כשאנחנו באים, שוות הכל". אמר אחיה פיניש, תלמיד כתה י"א בישיבת בני עקיבא והוסיף: אנחנו מביאים איתנו כלי נגינה כמו כינור, קלרינט, דרבוקות וחבר'ה שיודעים לשיר. יחד מצטרפים אלינו עוד בני נוער מהעיר אשר נרתמים לפרויקט הזה. אנחנו עוברים בין המחלקות השונות, ומנסים לחזק כמה שניתן את המאושפזים דרך השירה, המוזיקה והאווירה השמחה שאנחנו מייצרים. הם כל כך שמחים ומתרגשים מזה שאנחנו באים, שהלב  מתמלא כל פעם מחדש". 

למעוניינים להגיע ולקחת חלק בפרויקט החשוב, חפשו בגוגל: ''פרויקט מהפכה של שמחה''