ישנם תושבים הידועים בעשייה החברתית המאפיינת אותם, והפעם אנחנו רוצים לפרגן להם. מידי שבוע נחלק את 'צל"ש השבוע' לאנשים שראויים לפרגון על העשייה החברתית שלהם למען האחר. השבוע, ברוח חג פורים, אנחנו רוצים לפרגן ליאיר ואלה פרדי. אימא ובן, תושבי באר שבע, שהחליטו להכין משלוחי מנות לנוער בסיכון וביום חמישי יגיעו אליהם לחגוג איתם את חג פורים לעשות להם קצת טוב.

צילום: פרטי

"זה היה בכלל רעיון של יאיר, הבן שלי", מספרת לנו אלה פרדי, בת 32, תושבת באר שבע. בנה, יאיר, בן ה-7.5 ניגש אליה ואמר לה שהוא רוצה לשמח ילדים בחג פורים. "הוא פנה אליי מיוזמתו ואני כמובן הסכמתי ויצאנו לדרך. בהתחלה חשבנו שאולי נגיע לבית חולים אבל הבנו שמגיעים אליהם המון תרומות והחלטנו לשמח אנשים נוספים. פירסמתי פוסט בפייסבוק וככה הגיעו אליי חבר'ה מפנימייה של נוער בסיכון", משתפת אלה. לאחר מכן היא פנתה לסביבתה הקרובה כדי לראות מי יהיה מוכן לסייע ולתרום כסף כדי שהם יוכלו לקנות את המצרכים ובאמת הייתה הירתמות גדולה מצד המשפחה והחברים.

"אני ויאיר הלכנו יחד וקנינו את כל המצרכים שרצינו לשים במשלוחי המנות והכנו כ-50 מארזים יפים שיהיה לחלק לילדים. וביום חמישי הקרוב, ביום חג פורים, נגיע אני, יחד עם יאיר וחבר טוב שלו כשהם כמובן עם תחפושות ברוח החג, נחלק להם את משלוחי המנות ונעשה להם שמח", אלה מספרת. היא מוסיפה ואומרת שמאוד התרגשה כשיאיר פנה אליה ורצה להכין את משלוחי המנות: "הוא ילד מאוד רגיש, עירני לסביבה והחברה, אכפת לו מאוד מאחרים והוא אוהב לעזור. הסברתי לו על נוער בסיכון ולמי נביא את משלוחי המנות והוא אמר לי: "אני שמח שהם יחייכו גם וישמחו בחג פורים", זה היה מרגש לשמוע את זה. אחרי זה הקמנו בבית מפעל משפחתי קטן לאריזת משלוחי המנות, אני יחד עם יאיר והבת שלי שארזו הכל יפה", אומרת אלה.

צילום: פרטי

מה החשיבות בעיניך של נתינה ועזרה לאחר?

"אם הייתי יכולה הייתי עושה הרבה יותר. מה שאנחנו עושים זה גם משמח אחרים וגם נותן תחושת סיפוק גדולה ובגלל זה חשוב כל כך ליאיר ולי לעשות את זה. לתת לאחר עושה גם לנו הרבה טוב. אני שמחה שהילד שלי כזה, שהוא רגיש ורוצה לתת לאחרים. חשוב שכל אחד גם יכיר אנשים אחרים, את הסביבה שלנו ואוכלוסיות אחרות שאולי לא תמיד נפגוש ביום יום. גם אם יש לנו חיים עמוסים, עם עבודה, משפחה ולימודים, צריך למצוא את הזמן הזה לתת לאחר, במיוחד בחג פורים שכל כך חשוב לשמוח. כשילד שאין לו פתאום מקבל משלוח מנות, פתאום רואה שחשבו עליו, זה יעשה לו את היום ויעלה לו חיוך על הפנים. אז במקום ללכת לעוד הופעה או לסרט בחופש פורים, אפשר לעצור את שגרת היום לרגע ולעזור למי שסביבנו, בסוף הרווח האמיתי והגדול הוא של כולנו".