לפני מספר חודשים חשבו ב'פארק קרסו למדע' על מיזם חדש המשלב טכנולוגיות חדשות, נוער והתנדבות. במסגרת המיזם הוחלט להקים חדר מייקרים, חדר המיועד לאותם יצרנים פרטיים חובבי טכנולוגיה ביניהם מהנדסים, מעצבים וממציאים יצירתיים שעושים שימוש בכלים ובמחשבים דיגיטליים, משתפים חומרים ומחשבות באינטרנט עם אנשים שונים ויוצרים קשרים לתכנון משותף מתוך מטרה לפתח משהו חדש.

צילום באדיבות 'פארק קרסו למדע'

אבל לא על החדר לבדו – ב'פארק קרסו למדע' הוחלט שאת הפעילות יובילו בני נוער מארגון הנוער "מנהיגות מדעית" - דור העתיד שיפיצו את הידע הטכנולוגי הלאה לצעירים נוספים.

במשך חודשים, בני הנוער ממנהיגות מדעית היו שותפים מלאים בבחירת הנושא, השתתפו בישיבות המיפוי והתכנון, חשבו על שם למקום, תכנים וקהלים מתאימים.

טלי ויזל, תלמידה ממנהיגות מדעית מספרת: "הוקצתה וועדה ייעודית לנושא בה הועלו נושאים לגבי החדר החדש שנקים. התקבלה ההחלטה שבני הנוער הם אלו שיחליטו מה הם רוצים שיהיה בתוך החדר, ואנחנו בחרנו לעשות סקר. על הסקר ענו בני הנוער של מנהיגות מדעית, והחליטו שהחדר יהיה תחת הקטגוריה של צילום ועיצוב גרפי".

ד"ר נצח פרביאש, מנהל פארק קרסו למדע: "השקת חדר המייקרים הוא צעד נוסף מבחינתנו לחדשנות ושילוב בני הנוער בהפצת הידע והתרומה לקהילה. אנו בפארק רואים בהנגשת תחומי המדע והטכנולוגיה ערך עיקרי בפעילות שלנו".

בין פעילויות החדר יתקיימו סדנאות צילום, הרצאות על יסודות הצילום, זוויות צילום, ממה מורכבת מצלמה, פעילות הדפסה במדפסות תלת ממד, ייצור ביתי ועוד.