במסגרת הפעילות השתתפו תלמידי "נווה מנחם" ו-"היובל" לאחרונה בסדנא אקולוגית מעשית, בה הקימו ספסלים אקולוגיים צבעוניים מחומרים ממוחזרים, בליווי האומן גילי אשל מומחה בנושא הקמת מרחבי למידה אקולוגיים חוץ כיתתיים. המתחם הלימודי ששודרג עם דשא סינטטי והצללה גדולה שתאפשר לתלמידים ליהנות מהמרחב גם בימי הקיץ, הוקם לצד גינה מקסימה עם ערוגות צמחי תבלין המטופלים לאורך כל השנה על ידי תלמידי בתי הספר.

מרחב למידה אקולוגי. צילום באדיבות אדמה מכתשים

התלמידים והמורים בבית הספר כבר החלו בפעילות הלימודית במתחם והם מקיימים שם שיעורים ופעילויות העשרה בתחום הקיימות והחקלאות. המתחם מזמן עבורם מרחב למידה חווייתי לא שגרתי, שמעודד יצירתיות וחופש.

רחל לוי, מנהלת קשרי קהילה באדמה, ציינה כי "חינוך הילדים לעבודת אדמה ועידוד החינוך לקיימות הוא מהערכים שאדמה מובילה בהשקעותיה בקהילה. חברת אדמה פועלת לאורך כל השנה בשכונת נחל עשן והשנה הרחיבה פעילותה גם בגני הילדים רותם, פעמונית, ענן ועב ובתיכון טוביהו, באופן שמאפשר רצף חינוכי בתחומי הקיימות מגיל הגן ועד התיכון בשכונה. אנחנו באדמה מברכים על שיתופי הפעולה עם מנהל החינוך בעירייה והחברה להגנת הטבע ושמחים לראות את ההתגייסות של המורים וההתלהבות של התלמידים בבתי הספר, שהובילו לתוצאה הנאה במתחם הלמידה האקולוגי ולהעמקת החינוך לקיימות עבור דור העתיד".