בשל המצב הביטחוני והמתיחות בדרום פרויקט 'מברוק' פונה לזוגות העתידים להינשא באולם בדרום הארץ לפנות אליהם והם ידאגו לגייס אולם וספקי חתונה חלופיים ולעזור להם לממש את שמחתם. מכירים זוגות כאלו? מוזמנים לפנות. חתונה היא אירוע של פעם בחיים, אירוע עליו עומלים ומתכננים חודשים רבים מראש ורוצים שהכל ייצא מושלם. הזוגות לא לוקחים בחשבון שמצב בטחוני בדרום עלול לפגוע בסיכוייהם לקיים את החתונה. לשם כך התגייסו בפרויקט מברוק והם מציעים לזוגות שחתונתם התבטלה או עתידה להתבטל סיוע בארגון אירוע חלופי.

מברוק, שיהיה במזל

מתנדבים לעשות שמח

אז למי שלא מכיר, מברוק הוא פרויקט התנדבותי שנוסד במטרה לקדם את הערבות ההדדית והסולידריות בחברה הישראלית. בדרך לרקימת החזון והפיכתו למציאות, הפרויקט פועל לגיבוש קהילת מתנדבים המאפשרת לזוגות שידם אינה משגת לקיים חתונה ראויה ומכובדת ואף לאפשר להם לצאת עם חיסכון בסיסי מיום האירוע לתחילת חייהם המשותפים. לאחר החתונה, הזוגות הופכים להיות חלק אינטגרלי ממשפחת מברוק ומגיעים להתנדב בחתונות נוספות של הפרויקט. מוקדי הפעילות של הפרויקט פרוסים בשלושה אזורים בארץ, מייסדי הפרויקט -צוות מרכז בהרצליה, צוות דרום בבאר שבע ולאחרונה הפרויקט התרחב לירושלים והסביבה.

בכל הארץ פועלים המתנדבים להגשמת חלום החתונה לכל אחד שלא יכול לעשות זאת בעצמו. תעשיית החתונות היא עסק יקר. אולם, קייטרינג, דיג'יי, צלמים, שמלה וחליפה, הזמנות וכל מה שמסביב עולים הרבה כסף ויש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם את הסכומים הללו. זוהי המחשבה שעברה בראשם של הסטודנטים שהקימו את פרויקט מברוק, שלכל אחד מגיע לחגוג את יום חתונתו כמו שצריך. פרויקט מברוק רואה ערך בהפצת בשורת ההתנדבות וזאת על בסיס גיוס ספקים מעולם האירועים ומתנדבים אקראיים שנרתמים ובאים למלצר ולברמן ומסייעים בהפקת החתונה. כך, ספקי החתונה מעניקים את השירות שלהם בהתנדבות מלאה ובניהם: מעצבות שמלות כלה, צלמים, נגנים, DJ, אולמות אירועים.

חתונת בזק

כעת, בעקבות המצב הביטחוני, החליטו מתנדבי הפרויקט לעזור לזוגות מעוטף עזה והדרום. "אנחנו רוצים לעזור לזוגות שיכול להיות שבוטלה להם החתונה השבוע או חוששים שהיא תתבטל בשבוע הבא, בזמן הקרוב. לנסות לעזור להם להרים חתונה בכל זאת, גם מהיום למחר אם צריך. מדובר בחתונות בהן הכל כבר מוכן ומאורגן, חתונות שהדבר היחיד שפוגע בקיומן הוא מיקום האולם בעקבות המצב הביטחוני", מסבירה טל ויצמן אזולאי, אחראית תחום היח"צ במברוק דרום. צוות מברוק יחפש לאותו זוג אולם אחר שכן מאפשר את קיום החתונה במצב כזה וגם יענה על צרכי הזוג. טל מפרטת: "אנחנו פונים לאולמות, מספרים להם עלינו ומבקשים את העזרה שלהם. האולם נותן לנו מחיר עלות של המנה, מחיר נמוך יותר ככה שהם לא מפסידים וכל מי שעובד ביום עצמו וגם הספקים עושים זאת בהתנדבות".

בתמונה: צוות דרום של מברוק

במברוק בדרך כלל מתכננים חתונה במשך מספר חודשים, כך שמדובר בעצם בארגון "חתונת בזק", בהתאם למצב. "זה חלק מהאופי של מברוק, אנחנו שואפים לחברה סולידרית עם ערבות הדדית לכן אנחנו רוצים להציע עזרה למי שצריך, לעשות מה שאנחנו יכולים", אומרת טל. בשלוש השנים האחרונות, הופקו 21 חתונות וגיוסו למעלה מ-1000 מתנדבים וזאת מבלי לגייס תרומות כספיות לפרויקט אלא רק על בסיס התנדבות ושיתוף פעולה. "מעבר לנתינה של המתנדבים שלנו ביום החתונה הם יוצאים ממנה בתחושת סיפוק וגאווה, שומרים איתנו על קשר ומחכים לחזור להתנדב ולעשות טוב בחתונות הבאות של מברוק", אומרת שיר וינר, ראש צוות מברוק דרום.

כעת, פרויקט מברוק מחפשים זוגות מאזור הדרום ועוטף עזה שזקוקים לעזרה מיידית בארגון החתונה! "אם אתם מכירים זוגות כאלו תפנו אותם לצוות הפרויקט ונעשה כל מה שאפשר כדי לעזור. גם עכשיו לתושבי עוטף עזה וגם כמובן לאורך השנה", מסכמת טל.

צרו קשר באתר https://www.mabrooc.com/- או בדף הפייסבוק 'מברוק': https://goo.gl/SQL5wP