ביוזמה משותפת של ארגון "לתת תקווה", ד"ר איריס נוימן מבית חולים סורוקה וגלית גרינברג מהמרכז לחינוך לאפילפסיה, עשרות ילדים חולי אפילפסיה ובני משפחתם יצאו בפורים ליום שכולו כיף על מנת לציין את "היום הסגול". הילדים והמשפחות, כולם לבושים בחולצות סגולות ובצמידים סגולים עם הכיתוב "שיהיה לך יום סגול" צבעו את הסופרלנד בראשון לציון בסגול, במטרה להעלות מודעות למחלת האפילפסיה ועל מנת לתת להם לחוות יום כיף משפחתי.

באדיבות "לתת תקווה" - יום סגול

ד"ר איריס נוימן, מ"מ מנהל המרפאה לנוירולוגיית הילד בבית חולים סורוקה: "במשך מספר שנים חלמתי להביא את המטופלים שלי, ביום הסגול, לסופרלנד. שאבתי השראה מקבוצה שעושה זאת כל שנה בדיסנילנד באורלנדו. תודה לארגון "לתת תקווה", לגלית גרינברג מהמרכז לחינוך לאפילפסיה ולבית החולים סורוקה על שעזרו לי להגשים את החלום.

מאד חשוב לי להדגיש את העובדה ש-70% מהמטופלים מאוזנים תחת טיפול תרופתי וחיים אורח חיים רגיל לחלוטין. מאד מרגש אותי לראות חולה שמתפקד כ"כ יפה למרות שיש לו מחלה כרונית. כל מחלה כרונית, ובעיקר אפילפסיה משפיעה לא רק על החולה, אלא גם על כל המשפחה. הם חווים את הפרכוסים שיכולים להיות מאד מפחידים, בעיקר לאחים, וכל המשפחה חוששת לצאת ולבלות כי הילד יכול לפרכס במקום ציבורי. הילד החולה מקבל את מרבית תשומת הלב מההורים, וקצת גוזל יחס מהאחים שלו. לכן, אנחנו מסתכלים על המשפחה כמכלול – אנחנו מטפלים בכל המשפחה ולא רק בפרכוסים. "

באדיבות "לתת תקווה" - יום סגול

אושר, בן 13 ממושב תדהר: "אני מאד שמח להיות פה, ממש כיף פה. הייתי מטופל אצל ד"ר איריס נוימן ואני כבר שנה בלי התקף ובלי כדורים. בזכות איריס האפילפסיה עברה ואני שמח שאין לי את זה. תודה לאיריס ולעמותת "לתת תקווה" שיזמו את היום, היה מדהים."

דפנה ברוורמן, מנהלת מחלקת פילנתרופיה בשינובר גרופ – מטעם ארגון לתת תקווה: "מרגש לראות את כל הילדים מאזור הדרום שמחים ונהנים בסופרלנד. אני שמחה שארגון "לתת תקווה" חבר אל ד"ר איריס נוימן ויחד הצלחנו לחגוג את "היום הסגול" גם בישראל, ואני מקווה כי אכן נצליח להעלות את המודעות למחלה. ארגון לתת תקווה ימשיך לפעול על מנת להקל ולשמח חולים ברחבי הארץ"

באדיבות "לתת תקווה" - יום סגול

אפילפסיה (הנקראת גם מחלת הנפילה), היא מחלה נוירולוגית הנובעת מפעילות חשמלית עודפת במוח. הפעילות החשמלית הזו גורמת להתקפים אפילפטיים. יש יותר מ-40 סוגי התקפים הבאים לידי ביטוי במגוון דרכים, החל מניתוקים, בהייה, בלבול ועד לנפילה, איבוד הכרה ופרכוסים. אחד מכל מאה אנשים חולה במחלה, ואצל כ-70% מהחולים ההתקפים מאוזנים בזכות טיפול תרופתי, והם מצליחים לנהל אורח חיים רגיל לחלוטין.