הכנסים, שנערכו ביוזמת עיריית באר שבע אגף הנדסה, החברה הכלכלית - מינהלת העיר העתיקה והתיירות עסקו בהצגת עקרונות התכנון מחדש של העיר העתיקה לשנים הבאות  אשר ישפיעו על התושבים, העסקים והמבלים במרחב העיר העתיקה החדשה.

כנס שיתוף ציבור. צילום: דיאגו מיטלברג

בכנסים הוצגו בפני המשתתפים, בנוסף לתכנית המתאר החדשה, גם הפרויקטים שבוצעו בעיר העתיקה בשנים האחרונות, ביניהם הקמת עשרות מוקדי תיירות, תרבות ואמנות, שיפוץ תשתיות ושדרוג רחובות. כמו כן הוצגו הפרויקטים שנמצאים כעת בביצוע, כמו למשל הקמת נקודת מידע לתייר, הקמת גלריה "ארטישוק", "הצלמנייה", "בית הסופרים" ועוד.  לאחר מכן המשתתפים הוזמנו להשתתף ב"שולחנות עגולים" כדי לשתף, לשאול ולהכיר את התוכניות העתידיות.

תכנית התב"ע החדשה היא חלק מפרויקט העיר העתיקה שהעירייה, באמצעות החברה הכלכלית ומינהלת העיר העתיקה והתיירות מקדמות במרץ בשנים האחרונות. התכנית עתידה למנף את העיר העתיקה עוד יותר ולהגדיל באופן משמעותי את הפעילות בה כך שתהווה מרכז תיירותי, תרבותי, מסחרי וחברתי עבור תושבי באר שבע והסביבה.

כנס שיתוף ציבור, שולחנות עגולים. צילום: דיאגו מיטלברג

התכנית, שמקודמת בימים אלה בשיתוף בעלי העסקים, הנכסים, אדריכלים, יזמים, מתכננים ותושבי העיר תיטיב עם כל אלה וכן תעודד הגעה של תיירים רבים שכבר היום פוקדים את העיר העתיקה ומגיעים אליה מרחבי הארץ והעולם. העיר העתיקה היא כבר היום פנינה תיירותית ותרבותית והיא שועטת קדימה בקצב אדיר, כמו כל העיר באר שבע. לצד הקידום והפיתוח התכנית עוסקת גם בשימור המבנים, האתרים והערכים ההיסטוריים של העיר העתיקה, זאת כדי לשמור על אופייה הייחודי והקסם המיוחד של העיר העתיקה.