במסגרת ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 הוענקו פרסים ליחידות נוער מצטיינות על עשייתן בתחומי הליבה בהן עוסקות יחידות הנוער, כמו גם העצמה והתפתחות אישית של בני הנוער, הגברת הנכונות לשירות משמעתי, קידום אקטיביזם חברתי בקרב בני הנוער למען הקהילה, שילוב והכלה של בני נוער עם צרכים מיוחדים, ייזום תכניות להכרת הארץ ואהבתה ועוד.

 צילום: יוני רייף

ועדת הפרס, בראשותו של שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, נציגי מרכז השלטון המקומי, מרכז המועצות האזוריות, משרד החינוך מינהל חברה ונוער, האגודה למנהלי מחלקות הנוער, מועצת תנועות הנוער, מועצת ארגוני הנוער והתאידות המרכזים הקהילתיים בישראל, בחנו את המועמדויות שהוגשו ע"י יחידות נוער מרשויות שונות ברחבי הארץ, ובחרו שלוש זוכות, ובהן באר שבע.

בעיריית באר שבע, יחידת הנוער שמה דגש על פעילויות חינוכיות בלתי פורמאלי בתפיסה חינוכית "מבוקר עד ערב", הממשיכה את הרצף החינוכי גם לאחר סיום שעות בית הספר. בעיר מועדוני נוער רבים הפרוסים ברחביה, שנותנים מענה למגוון אוכלוסיות ייחודיות, ומופעל מערך מקיף להכשרת בני נוער להתנדבות.

"יחידות הנוער שנבחרו מקדמות מידי יום ערכים כמו מנהיגות, רגישות חברתית ואהבת האדם והארץ", מספר חיים ביבס יו"ר המרכז לשלטון מקומי. "ישנה חשיבות רבה בהעלאת נושא קידום החינוך הבלתי פורמאלי על סדר היום הלאומי, מתוך חתירה לחיזוק העולם הערכי של הדור הצעיר".