בעוד יומיים יצאו אזרחי ישראל לעשות טוב במסגרת יום המעשים הטובים הבינלאומי שיתקיים בישראל ביום שלישי, ה-02/04/2019. יום המעשים הטובים התחיל אצלנו לפני כ-13 שנים, מדובר ביום גלובלי המאחד יותר מ- 100 מדינות בעשייה למען הזולת והסביבה. מיליוני אנשים ואלפי ארגונים ברחבי העולם מעורבים ביום הזה ויוצרים שינוי חיובי בסביבתם. גם בבאר שבע יציינו את יום המעשים הטובים עם מגוון פעילויות בהן תוכלו לקחת חלק ולהצטרף לעשייה.

עושים טוב, עושים רחוב!

אירוע יום המעשים הטובים של פרויקט "עושים רחוב" יוצא לדרך! פרויקט הסטודנטים מזמין אתכם לקחת חלק בשדרוג ושיפוץ הגינה הקהילתית בשכונה ד'. מה בתכנית? שתילות בגינה, בניית מרחב ישיבה, סדנאות יצירה לילדים, הפנינג קהילתי ועוד.

מתי: יום שלישי 02/04/19, 13:00-18:00

איפה: גינה ברחוב עוזיהו המלך, שכונה ד', באר שבע

פרטים נוספים: https://goo.gl/VQU5DA

עושים רחוב

פעילות סטודנטים בבאר שבע מובילים שינוי

בואו לתת יד ביוזמה להפוך את חצר בית האבות "נווה שבא" לנעים יותר. מאחורי מרכז מורים קיים בית אבות שיקומי ובו לרוב מתגוררים קשישים סיעודיים. קבוצת סטודנטים מקרן אייסף החליטו לשפץ את מתחם חצר בית האבות כדי להחיות את הגינה ולהפוך אותה לצבעונית, נגישה ונעימה עבור הקשישים. בתכנית צביעת ספסלים, עמודים וסככות, בניית גינה טיפולית, קישוט עצי החצר ועוד.

מתי: יום שלישי 02/04/19, 15:00-20:00

איפה: בית האבות "נווה שבא", צמוד למרכז מורים בשדרות רגר

פרטים נוספים: https://goo.gl/4VWxKT

משפצים את נווה שבא

עושים שמח לדיירי בתי אבות בעיר!

סטודנטים מתא אלפ"ה- סטודנטים למען ניצולי שואה וקשישים, החליטו לנצל את יום המעשים הטובים כדי לעשות שמח לדיירי בתי אבות בעיר. הם יגיעו לבית האבות העירוני ולבית אבות 'משען' כיד להנעים את זמני הקשישים במשחקי חברה וקופסא, שירה בציבור ועוד.

מתי: יום שלישי 02/04/19, החל מ-10:00

איפה: בית אבות עירוני, רחוב דוד המלך 20, בית אבות 'משען', רחוב אלפסי 12, באר שבע

פרטים נוספים: https://goo.gl/DR37Eu

עושים שמח בבית האבות

יום המעשים הטובים במכללת סמי שמעון

באירוע יופעלו מתחם הפנינג לילדים הכולל ניסויים מדעיים, ג'מבורי, סדנאות יצירה, ומשחקים. מתחם נגישות ובו הפעלות לקידום המודעות כלפי אנשים עם מוגבלויות, וכן שוק ססגוני לעידוד צרכנות אקולוגית עם מגוון דוכני ספרים, משחקי חשיבה ועוד.  באירוע ישתתפו גם שחקני קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע שיגיעו לפגוש את האוהדים. במסגרת יום המעשים הטובים תבוצע גם פעילות התנדבותית מחוץ לכותלי המכללה וייאספו תרומות וחפצים. השנה בחרו באגודה לעזור למועדון "צוותא" בבאר שבע לצעירים עם צרכים מיוחדים. הסטודנטים יחלו השבוע בביצוע עבודות שיפוץ גינה, שתילת פרחים וצמחים, ואף עיצוב פנים. הכניסה חופשית.

מתי: יום שלישי 02/04/19, 16:30-19:30

איפה: מכללת סמי שמעון, רחוב ביאליק 56, באר שבע

פרטים נוספים: https://goo.gl/km2oPM

הפנינג משפחות במכללת סמי שמעון. באדיבות מכללת סמי שמעון

יום המעשים הטובים במרכז קהילתי נווה נוי!

במרכז הקהילתי נווה נוי בשיתוף עם קהילה תומכת "בית גיא" מזמינים אתכם לקחת חלק בעשייה משמעותית ביום המעשים הטובים! במרכז הקהילתי יתקיים יריז מכירה יד שנייה שכל הכנסותיו יתרמו לבית החולים השיקומי לילדים ולנוער "אילן". חוץ מיריד המכירה יהיו גם דוכני הפעלה ויצירה, מוזיקה שמחה ואווירה טובה. תהיה גם הצגה לילדים- "הביצה שהתחפשה".

מתי: יום שלישי 02/04/19, 17:00-20:00

איפה: מרכז קהילתי נווה נוי, רחוב כרכור, באר שבע

פרטים נוספים: 08-6226922 שלוחה 2

גם בנווה נוי

יום המעשים הטובים ברמות ספורטיב

תנועת 'כנפיים של קרמבו' מזמינה אתכם ליום של מעשים טובים ברמות ספורטיב בשכונת רמות בעיר. יהיה במקום דוכני יצירה לילדים, צלם מגנטים ופעילויות מיוחדות לקהל הרחב. כמו כן, במקום פתוחה תערוכת צילום מיוחדת של יהודה הוכמן, ובמסגרת שבוע המעשים הטובים הנכם מוזמנים להתחדש ולרענן את הבית והמשרד בצילומים. כל הרווחים ממכירת התמונות קודש לאגודה למלחמה בסרטן. התערוכה פתוחה עד ה-04/04/19.

מתי: יום שלישי 02/04/19, 17:30-19:00

איפה: רמות ספורטיב, רחוב הערים התאומות 20, באר שבע

פרטים נוספים: 08-641-4444

רמות ספורטיב