הצוות הוא תאג"ד (תחנת איסוף גדודית) לביאי הבקעה, בו ממלאים החיילים תפקידים שונים. הדס למשלהדס קמלמן. צילום באדיבות דובר צה"ל היא חובשת קרבית וגם ממלאת את תפקיד מדריכת מח"צ (מציל חיים צבאי) האחראית על הרמה הרפואית של כל מי שהוא לא חובש בגדוד. חברי התאג"ד קופצים לכל אירוע בגזרה, החל מאירוע של פעילות חבלנית עוינת ועד לתאונת דרכים בגזרה המורכבת המרובה באלו. בבסיס ההכשרה שלה היא לוחמת קרבית, שהתגייסה במרץ 2017, כחלק ממחזור הגיוס הראשון של הגדוד. בסיום ההכשרה יצאה לקורס חובשים. מגיל 15 התנדבה הדס במד"א והתגייסה במטרה ברורה להיות חובשת קרבית. ההכשרה שעברה הביאה אותה להתמודד עם מספר אירועים בהם הגישה עזרה ראשונה, ביניהם גם האירוע האחרון בשישי.

תאונת הדרכים הקשה התרחשה בשעות הבוקר אליה קפצו כוחות מהגדוד. במהלכה, התנגש אוטובוס חזיתית ברכב בו נסעה משפחה. בזירה היו שישה פצועים. ארבעה מתוכם נפצעו קל ופונו עם ארגון הסיוע הסהר האדום. בין הפצועים הייתה גם בת ארבע עם פציעת ראש במצב קשה.

"בשישי בבוקר בסביבות שמונה קפצנו לתאונת דרכים בנקודה הנמצאת במרחק שבע דקות נסיעה מהבסיס שלנו. כשהגענו, ראינו רכב במצב קשה מאוד ובמקום התבהר כי ישנם מספר פצועים קשה. הקטנה ביותר הייתה ילדה קטנה". בנקודה התנהל אירוע לוגיסטי להנחתת מסוקים ושיתוף פעולה מלא בין כוחות הרפואה שפעלו בגזרה כגון מד"א והסהר האדום. "הבנו מה רמות הפציעה של הנפגעים וחילקנו את העבודה בשטח בין כל הכוחות הפועלים. ביצענו פעולות מצילות חיים. אם לא הטיפול הראשוני שאנחנו התאג"ד ומד"א הענקנו, כנראה שהפציעות היו חמורות יותר".

האירועים הלא פשוטים, העיסוק הקשור בחיי אדם והעבודה עם אנשים, הם חלק מהשירות של הדס והתאג"ד. "התאג"ד מעניק טיפול לכל קריאה בין אם מדובר בתאונת דרכים או אירוע לב. לא משנה מי הבן אדם שעומד מולנו ואיפה הוא גר".

הדס מסכמת, "אנחנו התאג"ד כוח מבצעי של הגדוד לכל דבר עם הכשרה נוספת. זה השירות הכי מדהים שיכולתי לבקש לעצמי. דמיינו שיש לכם הכוח בידיים לעזור לאנשים, הידע והיכולת להציל חיים, איתם מגיעה החובה לעזור כמה שיותר. קשה להסביר עד כמה העבודה מספקת".