מפגש שהתקיים השבוע במתנ"ס עמותת בית מוריה בבאר שבע נפגשו נציגי ארגונים, עמותות ומוסדות של הציונות הדתית בבאר שבע. את המפגש יזמו בעמותת בית מוריה והשתתפו בו נציגי נשות אמונה, בני עקיבא, קהילות שכונתיות בעיר, בתי ספר וישיבות.

במהלך המפגש הראשון של הפורום. קרדיט בית מוריה

בפגישה הוחלט על ידי הנציגים על הקמת פורום ציונות דתית בעיר שיוכל להוות מרכז לכלל הקהילות השונות ולרכז נושאים שעולים על סדר היום הדתי-לאומי. אחד האתגרים איתם הפורום יתמודד בשלב הראשון הוא נושא השארת משפחות צעירות בבאר שבע על ידי דאגה לחינוך ותרבות לקהל זה. פורום זה יוכל להוות גם נציגות של הקהל הדתי-לאומי מול גורמי העירייה, כגוף מאוחד בעל ערכים דומים.

טוהר צוברה, רכזת הפורום מטעם עמותת בית מוריה בבאר שבע, ציינה: המטרה שלנו הייתה לכנס את אנשי הקהילות ונציגי המוסדות של הציבור הדתי לאומי כדי ליצור שיח ושיתוף פעולה. במהלך הדיון העלינו הרבה אתגרים המשותפים לציבור שלנו ובעיקרם קליטה של משפחות צעירות, קשר בין הקהילות, מוסדות חינוך משותפים, אופק ועתיד משותפים לציבור הדתי ואירועי תרבות. כל אלה בעצם גורמים שביכולתם להשאיר משפחות צעירות בעיר.

"זו הייתה הפגישה הראשונה של חברי הפורום ולאחר שכל הנוכחים הביעו רצון להמשיך את קיומו אני מקווה שנוכל להוביל שינוי עבור הציבור הדתי-לאומי בנושאים החשובים לנו".