מארק, ד"ר לכלכלה גר ב-27 שנים האחרונות בדימונה, לבד, בדירת עמידר. כיוון שהדירה בקומה השנייה ומארק חולה לב הוא לא יכול לצאת מהבית למעט טיפולים. בעזרת אביבה יולוביץ ובעלה,הזוג דיבן ועוד אנשים טובים קיבל מארק דירה בהוסטל בבאר שבע. שם יתאפשר לו ליהנות מחיי חברה, חוגים, ומועדון עם בני גילו.

נגב אקולוגיה מעבירים ציוד לדירה החדשה של מארק - קרדיט יחצ

בפוסט מרגש שכתבו בפייסבוק בני הזוג ביקשו עזרה ומתנדבים לסיוע בפירוק הדירה בדימונה שהייתה עמוסה בציוד ובמעבר הציוד לבאר שבע. בנוסף, ביקשו תרומות לשם קניית מוצרי חשמל וריהוט לדירה החדשה והכל היה צריך להתבצע ביום שישי בשעות הבוקר.

עובדי חברת נגב אקולוגיה ישר נרתמו והעניקו מכספם הפרטי סכום מכובד לרכישת ריהוט לדירה החדשה של מארק. כאשר מנכ"ל החברה, ערן שמרלק, שמע על הסיפור הוא גם החליט שהחברה תתרום את המשאית שתוביל את הציוד מדימונה לב"ש, עובדים אשר יגיעו לסייע במעבר וכמובן - פינוי כל הפסולת מהדירה בדימונה והובלתה למתקני המחזור של החברה. בזכות הקשר האישי שנוצר, נגב אקולוגיה תזמין את מארק לאירועים ומפגשים חברתיים ותמשיך להיות איתו בקשר רציף ולסייע במה שתוכל.

מארק רובינשטיין, ענת וגיל דיבן עם ילדיהם הראל ואור, אביבה יולוביץ ובעלה. צילום: אופיר דיבן

לצד חברת נגב אקולוגיה והזוג דיבן נרתמה לעזרה גם חברת מימון ישיר ועוד אנשים פרטיים שהגיעו, הרכיבו, הובילו, תרמו וסייעו כדי להשלים את המעבר על הצד הטוב ביותר. מארק בעצמו תרם דברים רבים שהיו בדירתו הישנה והוא אינו צריך אותם עוד לשכנים ואנשים שזקוקים לעזרה.

מארק רובינשטיין "אין לי מילים להודות לכל האנשים הנפלאים שנרתמו לעזור ולקחת חלק במעבר ובעצם סייעו לי להתחיל חיים חדשים, שמחים ושלווים יותר, עכשיו אוכל להיות קרוב יותר לבית החולים לטיפולים והכי חשוב – יהיו לי פרטנרים לשחק שחמט".