עמותת תהל"ה הפועלת לאורך כל השנה במוקדים שונים בארץ, משמשת תמיכה להורים לילדים מקהילת הלה"טב. חברי העמותה פועלים לקידום קבלת האחר בחברה וכן פועלים להקמת קבוצות תמיכה בערים שונות בארץ. במסגרת קבוצות התמיכה מוזמנים ההורים למפגש בו ניתנת ההזדמנות לשאול שאלות, לשתף בלבטים, לזכות בהקשבה ובעיקר לתמיכה וניסיון להפיג את תחושת הלבד.

כמו כן, מתחזקת העמותה קו קשב – מוקד טלפוני המאויש על ידי הורים מתנדבים ומהווה אוזן קשבת ותמיכה להורים הזקוקים לכך, עת יציאת ילדם מהארון.  

בנוסף, כדי להקל על הורים מרחבי הארץ פועלת העמותה לפי אזורים, כאשר היא דואגת להקמת קבוצות תמיכה עירוניות בהן הפעילות דיסקרטית. "המטרה שלנו היא בעצם להקים קבוצת תמיכה להורים הבאר שבעים שילדיהם חלק מקהילת הלה"טב, זה משהו שיש בהרבה ערים אחרות וחשוב שיהיה גם כאן אצלנו" מסבירה דפנה שוורץ אחת מיוזמות הקמת הקבוצה בבאר שבע. 

setImageBanner('f65cfe19-e484-4656-850d-a96390f14ed9','/dyncontent/2019/11/19/9adac678-7cd6-4dce-9ea5-1aa3ecc2a092.jpg',9488,'',510,80);

דפנה מנחת קבוצת באר שבע

דפנה מורה במקצועה שבנה זיו יצא מהארון בגיל 17 כאשר תחילה סיפר על כך לחבריו ורק בשלב מאוחר יותר להוריו, התמודדה בעבר עם תהיות ושאלות רבות שעלו אצלה עם יציאת בנה מהארון "היינו צריכים לעבד את הסיטואציה ולעכל את הדברים, לחשוב יחד איך מספרים לסביבה הרחבה יותר ובכלל היו לנו המון שאלות ודברים ללמוד שלא ידענו קודם לכן. התהליך שעשינו עזר לנו מאוד היום כל התלמידים שלי יודעים השיח סביב הנושא פתוח ושהומו או לסבית זה ממש לא קללה!" היא מספרת.

בעקבות זאת, הבינה דפנה את חשיבות הקמת קבוצת תמיכה להורים בעיר ויחד עם נחשון ארז שביתו אף היא חלק מקהילת הלה"טבים החליטו להקים קבוצת תמיכה להורים באר שבעים לילדים מקהילת הלה"טב. כאשר מטרת הקבוצה, לתת מענה ותמיכה באמצעות שיח פתוח, בשיתוף הרצאות אורחים בנושאים שונים שכמובן יבחרו יחד עם חברי הקבוצה. 

התלמידים שלה יודעים הומו או לסבית זה לא קללה!

על התהליך מסבירה דפנה: "בראש ובראשונה מתקיימת שיחת טלפון דיסקרטית, כי חשוב לנו לשמור על פרטיות המשתתפים ולאחר מכן מתקיימת פגישה במקום ניטרלי שגם הוא נשאר דיסקרטי. לאורך כל התהליך אנחנו שומרים על פרטיות הפונים באופן מלא ורוצים לספק להם אוזן קשבת באופן המתאים ביותר עבורם, כדי שיבינו שהם לא לבד".

ומוסיפה: "אני חושבת שלקבוצת התמיכה מקום כל כך חשוב כי הרבה מאוד פעמים כשהילד יוצא מהארון, ההורים נכנסים לארון ואני חושבת שצריך לעבד את הסיטואציה הזאת, לפרוק את המטען הרגשי, לקבל תובנות ולא לחיות עם התחושות האלה לבד, אלא להבין שיש עוד הורים שחווים בדיוק את אותן תחושות ויכולים לסייע". 

יש לכם למי לפנות קבוצת באר שבע

 מעוניינים לשאול, לשתף או פשוט להקשיב? אתם מוזמנים לפנות לדפנה 050-4847320 או לנחשון 054-2959109 מנחי קבוצת באר שבע.