כבר סיפרנו לכם ב'באר שבע נט' על הלמידה החוויתית ב"גן התיאטרון של אלה", שם כל יום הוא הצגה. ילדי הגן היו רגילים להשתתף בהצגות והמחזות מידי יום, כשהם מופיעים על במת הגן ויוצרים כחלק מהלמידה החוויתית בגן. במציאות החדשה עם הקורונה צוות הגן, והעומדת בראשן אלה פפושדו, החליט לא לוותר על השגרה של הילדים כשהן בעצמן מעלות הצגות תיאטרון שממחיזות לילדים את הגדת חג הפסח. "אנחנו מתגעגעות אליהם מאוד, כל השגרה השתנתה", סיפרה אלה ל'באר שבע ט'.

"גן התיאטרון של אלה" בבאר שבע קם על ידיה לפני 9 שנים והוא מיועד לילדים בגילאים שלושה חודשים עד שלוש. תכנית הלימוד בו היא דרך עולם התיאטרון- למידה חווייתית. כעת, למרות שהילדים לא יכולים לעמוד על הבמה ולעלות הצגות, צוות הגן החליט להמשיך בשגרה ולשלוח סרטונים להורים והילדים. "המצב מאוד קשה, אנחנו מתגעגעות מאוד לילדים, כל השגרה השתנתה לנו. לכן אנחנו משתדלות להיות בקשר עם ההורים והילדים, זה קשה גם להם, מאוד חשוב לי לשמור על הקשר הישיר איתם, שחלק מהזמן גם יראו אותנו", סיפרה אלה.

צוות גן התיאטרון של אלה. צילום פרטי

ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('7d7e968c-eb6e-499f-8f0a-a14c3c7dd92e','/dyncontent/2020/3/15/c0066c06-70a5-4856-8672-cea4c249d60f.jpg',10469,'',510,80,true,33744);},15],[function() {setImageBanner('7d7e968c-eb6e-499f-8f0a-a14c3c7dd92e','/dyncontent/2020/3/25/23e55180-e8c1-4bfd-80e5-e6fcb5be4f9b.jpg',10526,'',510,80,true,33744);},15]]);

ספרי איך גן התיאטרון פועל גם מרחוק, ההצגה חייבת להימשך?

"היה חשוב לשמור על המוכר והידוע מבחינת הילדים, שיוכלו לחוות את הגן אפילו שאנחנו לא בגן פיזית. דרך ההמחזה, שזו השגרה של הילדים, אנחנו נותנים להם כל יום זמן גן. צילמנו את ההמחזה לפסח בקטעים, בשגרה רגילה הילדים היו אמורים להמחיז את זה, הבוגרים מציגים לקטנים... החלטנו צוות הגן לעשות את זה מרחוק, ולאפשר להם כך ללמוד על חג הפסח".

איזה סרטונים הכנתן לילדים? איך התגובות שלהם ושל ההורים?

"תגובות מאוד חיוביות, הילדים כבר מחכים לראות את הפרק הבא שאנחנו שולחות בכל יום, הם כבר במתח, מחכים לראות מה קורה... בנוסף לכל קטע המחזה הכנו לילדים ערכה עם יצירות שההורים יוכלו לעשות איתם. גם להורים זה לא פשוט, הם המון שעות עם הילדים ואנחנו רוצות להקל עליהם, כדי שנוכל לעבור את זה יחד. בעיני אחד הדברים היעילים בהרגעת הילדים בעת מצוקה זה לשמור על פעילות רגילה, שירגישו שיש דברים מוכרים שעדיין מתקיימים. אני רוצה להגיד כל הכבוד לצוות המדהים שלי שנענה לאתגר! חוץ מהסרטונים אני גם מכינה לכל הילדים הגדות מיוחדות לחג הפסח, צילמתי אותם עם תחפושות ואני מעצבת לכל אחד הגדה אישית עם כל התמונות שלו. אני לא מוותרת על הקשר עם הילדים, הילדים בגן הם כמו הילדים שלי".

הסיטואציה החדשה לא פשוטה עבור הגנים הפרטיים והעצמאיים, ספרי איך התחושות?

"הגנים הפרטיים במצוקה, המצב מאוד קשה, אני לחודש אפריל צריכה ללכת לקחת הלוואות מהבנק כדי לא לקרוס, אנחנו חיים מחודש לחודש וזה מצב בעייתי. אני צריכה לשלם שכירות, ארנונה, מע"מ של חודש מרץ.. מאיפה הכסף יגיע? כרגע זה אומר לקחת הלוואות... כל הגנים בכל מדינת ישראל במצוקה. כמובן שאנחנו מבינים גם את ההורים אבל זו סיטואציה פשוט קשה, אני זכיתי בהורים מדהימים בגן שנותנים לי את השקט והשלווה ויודעים שאני אתנהל איתם הכי ישר והכי טוב שיש, אני מודה להם, זכיתי. אנחנו מרגישים שהגנים הפריים שקופים, אף אחד ברמת המדינה לא מתייחס אלינו ומסייע לנו לעבור את המשבר הזה, זו יכולה להיות התמוטטות כלכלית".

מה היית רוצה להגיד לילדים וההורים שנמצאים כעת בבית?

"שאני אוהבת אותם, מתגעגעת אליהם, הם מאוד חסרים לי. אני מתפללת וכולי תקווה שנחזור מהר לשגרה שלנו, שהקורונה תיעלם ושכולנו נהיה בריאים בגוף ובנפש, זה הכי חשוב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]