אילוסטרציה shutterstock

היום מציינים ברחבי העולם את יום בריאות הנפש, במטרה לקדם את המודעת לנושאי בריאות הנפש וחשיבותם. בעקבות זאת, הכריזו היום בחברת "כיוונים", על קורס הגנה עצמית, בו יקחו חלק נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית, לצד נשים מהקהילה ותתקיים במסגרת תכנית 'עמיתים'. 

תכנית 'עמיתים' היא תכנית ארצית, שמטרתה שיקום והחלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית תוך שילובם בקהילה. התכנית פועלת בבאר שבע זו השנה השישית באחריות אגף פנאי וקהילה בחברת 'כיוונים'.

ל"באר שבע נט" נמסר כי במסגרת התכנית יפתח בחודש נובמבר קורס 'הגנה עצמית' לנשים בלבד אשר יורכב ממשתתפות המתמודדות עם מחלה נפשית ונשים מהקהילה. בקורס ילמדו טכניקות הגנה עצמית ויתאמנו באומנות לחימה בהדרכת מאמנת מקצועית לקרב מגע.

setImageBanner('4250f572-d632-48c5-bd45-044c81cc317d','/dyncontent/2019/11/19/9adac678-7cd6-4dce-9ea5-1aa3ecc2a092.jpg',9488,'',510,80);

 כמו כן, מטרת הקורס הוא לאפשר לקהילה להכיר יותר לעומק מהי התמודדות עם מחלה נפשית, ולבנות עבודה משותפת וקשרים עתידיים בין המשתתפים לבין הקהילה. זאת באמצעות, מציאת בסיס משותף - חוויות החיים המורכבות והייחודיות של נשים סביב ביטחון עצמי ופיזי, מקום במרחב, גוף והיחס אליו והכרה בהשפעתן של חוויות אלו על הנפש.

ובנוסף, רכישת כלים בהגנה עצמית, בניית ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות עצמית, אסרטיביות, שיפור היכולת לניתוח מצבים וקבלת החלטות, הכרות עם שפת גוף ושליטה עליה, שיפור הכושר הגופני ואימוץ אורח חיים בריא. ההשתתפות בקבוצה תתאפשר לאחר ראיון אישי על מנת להרכיב קבוצה הומוגנית, מכילה ומאפשרת. 

לפרטים נוספים והרשמה לקורס: [email protected]