במסגרת הפרויקט, נפגשים הסטודנטים בקביעות עם התלמידים ועובדים איתם במסגרות של חונכות אישית-לימודית כולל עזרה בשיעורים, הקניית שיטות  למידה, הכנה לבגרות בכל המקצועות ועוד, כמו גם פעילות חברתית מעצימה הכוללת סיור באוניברסיטה, דיונים בנושאים חברתיים הנוגעים לחיי הנוער ואף שילוב בני הנוער בעשייה חברתית ובהתנדבות. הסטודנטים משמשים עבור בני הנוער מודל של הצלחה וחיקוי והופכים לאחים ואחיות גדולים שמסייעים לתלמידים גם במישור האישי והחברתי.

 צילום: יחצ

"אחד מהדברים המייחדים את הפרויקט הוא החומר האנושי של הסטודנטים החברים בו" מוסר תומר סמרקנדי מנכ"ל קרן אייסף. "חלק גדול מהסטודנטים החברים בקרן הגיעו לאקדמיה למרות היעדר הזדמנויות בילדותם ולכן, הם יכולים להזדהות עם הילדים אותם הם חונכים. מעבר לכך, הרקע הדומה של הסטודנטים החברים בקרן, מאפשר להם להוות מודל לחיקוי עבור התלמידים הצעירים. המפגש הזה הופך את הסטודנטים המצטיינים שלנו לדמויות חיקוי משמעותיות עבור בני הנוער ובדרך זו, מעודדים אותם להגיע להשכלה גבוהה" ההשקעה שלנו בסטודנטים מייצרת מעגלים נוספים של השקעה שמעודדים גם צעירים נוספים ללכת ללמוד. הדרך שלנו לצמצום הפערים החברתיים בחינוך עוברת גם דרך מנהיגות חברתית, לצד הלימודים, ולהנבטת דור חדש של צעירים שיהיו מסוגלים לראות בעתיד הקרוב את ההשכלה האקדמית שלהם כהכרח בדרך להתקדמות חברתית".

 צילום: יחצ

אייסף היא קרן בינלאומית לחינוך שהוקמה בשנת 1977 ע"י אדמונד ספרא ז"ל, רעייתו לילי ספרא ונינה ווינר – יו"ר כבוד של הקרן . מטרת הקרן היא קידום צעירים מבטיחים מהפריפריה – הגיאוגרפית, הכלכלית והחברתית – באקדמיה וצמצום פערים בחינוך בישראל. אייסף הינה הגוף היחיד בארץ שמקדם צעירים באקדמיה מתואר ראשון ועד לפוסט דוקטורט. את זה היא עושה, דרך הענקת מאות מלגות במיליוני שקלים בשנה ובאמצעות  יצירת שכבת מנהיגות חברתית, ממנה צמחו אנשים כמו : ח"כ פרופ' יוסי יונה, ח"כ מירב בן ארי, פרופ' רוני גמזו מנהל ביה"ח איכילוב, ד"ר ורד פדלר קרוואני, אשת סגל באוניברסיטת ת"א ויו"ר אייסף, רופאים, שופטים, מהנדסים, אישי ציבור, מנהלים בכירים, מנהיגים מקומיים ועוד. מאז הקמתה, מבטאת אייסף את החזון לצמצום פערים בין פריפריה למרכז בישראל, דרך מצוינות אקדמית, חינוך והשכלה גבוהה.

למידע נוסף בקרו באתר : www.isef.org.il