ילדים החולים בסרטן ועוברים טיפולים בדרך להחלמה זקוקים לסביבת מחיה סטרילית ככל שניתן כדי להימנע מחשיפה לזיהומים, מאחר והמערכת החיסונית שלהם חלשה. לכן, במטרה למצוא פתרון הולם לילדים מגילאי הגן ועד כיתה ב' ובכוונה למנוע מהם להיות סגורים בבית, הוחלט על הקמת גן סטרילי המותאם לצרכי הילדים ובמקביל מאפשר להם לשמור על רצף לימודי ולהנות מחוויות הילדות כמו כל הילדים רק בסביבה המותאמת למצבם הבריאותי.

 כך ייראה הגן (הדמיה)

הגן החדש שכאמור יישא את השם "גן החלומות" יפעל במתכונת דו לשונית וצפוי לתת מענה לכ-150 ילדים יהודים וערבים המתגוררים בדרום. כחלק מההתאמות הרבות שייעשו, צפוי המבנה לכלול מערכות מיוחדות לסינון אוויר, חלונות כפולים ותריסים מיוחדים שימנעו כניסת מזהמים וכן יעשה שימוש בחומרים טבעיים ואנטי בקטריאליים בצבעית המבנה, כל זאת במטרה להבטיח סביבה מוגנת ובטוחה ככל שניתן.

הקמת הגן היא יוזמה משותפת של עמותת גדולים מהחיים אותה מלווה עו"ד חן בכר ממשרד בכר - שבתאי ועיריית באר שבע, אשר השקיעו יחד כ-10 מיליון שקלים. מבנה הגן יקרא "בית שלומית" על שם ד"ר שולמית כצמן רופאת ילדים שנפטרה ממחלת הסרטן. מנכ"ל עמותת גדולים מהחיים, ליאור שמואלי אמר: "החזון של העמותה הוא להקים מרכזים דומים ליד כל בתי החולים בארץ שבהם יש מחלקת ילדים אונקולוגית".

על ההחלטה להקים את גן החלומות מברכים כעת הורים רבים בניהם: הודיה אמו של אופיר ילד החולה בסרטן: "סיימנו טיפולים כימותרפיים אבל הרופאים לא ממליצים שהוא ייכנס לגן. מסגרת כמו 'גן החלומות', שהיא משמחת ונותנת אור קטן, הייתה יכולה לעזור לו מבחינה חברתית התפתחותית". גם פואד אביו של מחמוד החולה בסרטן, בירך על היוזמה להקמת הגן הסטרילי ואמר: "בגן רגיל הילד עלול להידבק במחלות ומצבו עלול להסתבך. אני שמח על היוזמה להקים גן מיוחד כזה".

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' הבהיר את חשיבות הקמת הגן ואמר: "מדובר במיזם מרגש וחשוב שיהווה השראה לכל מי שיחלוף על פניו. השילוב במרכז הייחודי במתן מענה לצרכים הרפואיים, חינוכיים - חברתיים, התפתחותיים ורגשיים מהווה יתרון עצום וביחד עם שותפינו לחזון בארץ ובעולם נפעל למימוש יתרון זה להגשמת חלומות הילדים ובני משפחותיהם".