כשחנניה הדרי עלה לארץ ממרוקו הוא הגיע היישר לכפר הנוער עיינות שם סיים את לימודי התיכון שלו. המקום הפך להיות חלק בלתי נפרד מחייו, מעיצוב אישיותו ואף מבחירת הקריירה שלו לכשגדל והפך לאיש חינוך מוביל בעצמו. כעת בגיל 80 הוא חוזר לכפר הנוער להשתתף במירוץ למען הקהילה.

צילום: יחצ

חנניה הדרי, חוגג בדיוק החודש 80 אבל במקרה שלו, הגיל הוא רק מספר וכאדם פעיל בקרב בני נוער עד היום הוא מתאמן למירוץ עיינות שיתקיים ביום שישי ה 5.4 למען ילדי איל"ן בו ישתתפו רצים והולכים מגיל ילדות ועד זקנה. סבים וסבתות, אימהות וילדים כולם למען ילדי איל"ן. המירוץ יתקיים מספר ימים לאחר יום ההולדת שלו ומבחינתו מדובר בסגירת מעגל שלמה.

חנניה הדרי, בוגר כפר הנוער עיינות ותושב מיתר בהווה: "כפר הנוער עיינות היה המקום הראשון שפגשתי כשעליתי ארצה לבד ללא הורים. זה המקום שמבחינתי הייתה לו תרומה משמעותית ביותר על האדם הבוגר שהפכתי להיות. כאיש חינוך בחרתי לי גם כן לעצב את דורות העתיד מתוך ידיעה אישית והבנה עד כמה מסגרת חינוכית תומכת וערכית תורמת לעיצוב דרכם של התלמידים. גם כעת בגילי וזמן רב לאחר הפנסיה שאני עובד עם בני נוער ומסייע להם בתחילת דרכם".

כעת בגיל 80 הוא החליט לסגור מעגל ולהגיע למרוץ למעם הקהילה בכפר הנוער עיינות. למירוץ הוא מתכנן להגיע עם בנו למקצה ה 4 קילומטרים, "מבחינתי להגיע למירוץ בגיל 80 בכפר הנוער עיינות זהו רגע מרגש במיוחד המאגד בתוכו את כל מה שספגתי שם, תרומה לקהילה, תחושת שייכות וחיבור לאדמה ולמשפחה".

בכל שנה נרתמים תלמידים כפר הנוער עיינות למען החברה במסגרת "מרוץ עיינות למען החברה" הפעם באופן חריג וייחודי המרוץ הוכרז כמרוץ בין דורי שיש לו שתי מטרות עיקריות: האחת גיוס כספים למען ילדי איל"ן והשנייה, חיבור בין דורי.

לאירוע המרגש נרתמו כ 600 תלמידי בית הספר היסודי בגן רוה שמתאמנים לקראת המרוץ חלקם שניים ושלושה דורות גם יחד.

בכל שנה מחליטים תלמידי הכפר על עמותה למענה הם מפיקים את המרוץ, השנה זו הפעם הרביעית, בחרו התלמידים שוב בילדי מרכז הספורט לנכים של איל"ן עבורם הם מפיקים את המרוץ השנתי.

צילום: יחצ

כפר הנוער עיינות הינו כפר נוער חקלאי בו לומדים ומתחנכים 300 נערים ונערות מכל הארץ. הכפר שוכן בתוך סביבה ירוקה, טבעית ופתוחה בסמוך לנס ציונה.

האירוע שיתקיים בשישי הינו אירוע ספורט מקצועי לכל דבר, המופק ע"י חניכי כפר הנוער אשר לוקחים חלק פעיל ומשמעותי בכל שלבי העשייה,  משלב התכנון, דרך סימון מסלולים, שיווק ופרסום, רישום, הכוונה, ניהול האירוע, הפקת הפנינג למשתתפים ולמשפחותיהם ועוד. .

המיזם על טהרת ההתנדבות  וכל רווחי המרוץ – תרומה לילדי איל"ן – מרכז ספורט לנכים ר"ג.

במרוץ עצמו יתקיימו במרוץ עצמו יתקיימו 3 מקצים –  10 ק"מ , 4 ק"מ, 1.4 ק"מ

במהלך המרוץ, יתקיים שוק איכרים חלקו מבוסס על תוצרת מקומית אותה מגדלים ומפיקים תלמידים הכפר.