בימים אלו יצאה ציפי הרפנס, מנהלת בית הספר התיכון אמי"ת טכנולוגי בבאר שבע ביוזמה חדשה, שמטרתה לקלוט אל בית ספרה תלמידים שלא הצליחו להשתלב במוסדות לימוד אחרים. הרפנס יזמה בבית הספר תכנית לימודים ייחודית הכוללת מתרגלות וליווי צמוד לכל תלמיד שיגיע לבית הספר, גם באמצע שנת הלימודים.

 עתודה לתקשוב כיתות לימוד. צילום: קובי רביבו

במסגרת תכנית הקליטה לתלמידים באמצע שנת הלימודים, אמי"ת טכנולוגי נערך לקבל תלמידים שלא הצליחו להסתגל למסגרות לימוד אחרות ולהעניק להם מעטפת וליווי מקצועי על מנת שיצליחו לסיים בהצלחה 12 שנות לימוד ולקבל תעודת בגרות. תכנית הלימודים הייחודית כוללת מתרגלות צמודות שישלימו את הפער הלימודי שהתלמיד פספס ויכינו אותו לבגרות בכל שלב בשנה. תלמידים שיקלטו בימים אלו לתכנית בבית ספר אמי"ת טכנולוגי יקבלו מיקוד והכוונה מקצועית לקראת בגרויות החורף הקרבות.

ציפי הרפנס, מנהלת בית הספר אמי"ת טכנולוגי בבאר שבע סיפרה: "מבחינתנו כל ילד הוא נפש שמגיע לה ללמוד, לכן זה לא משנה אם זו תחילתה של השנה או אמצע השנה. לקראת בגרויות החורף הקרבות, תיכון אמי"ת טכנולוגי מזמין תלמידים שלא הסתגלו למסגרת הלימודים בה הם למדו, להצטרף לתכנית הייחודית שלנו כדי לחוות תחושת הצלחה ולהגיע להישגים לימודיים, כי לכל אחד ואחת מגיעה ההזדמנות להצליח."