ביום חמישי, ה-04/04/19, תוכלו להגיע לאירוע זומבה מיוחד וראשון מסוגו בעיר! 'מאסטר קלאס זומבה', אירוע התרמה של עמותת באר שבע אוהבת חיות למען המשך פעילותה לטובת כלבי וחתולי העיר באר שבע. באירוע תוכלו להגיע למועדון הכושר גרייט שייפ ולרקוד בערב זומבה מקפיץ ואנרגטי, ליהנות בפינות הצ'יל ודוכני השתייה או בדוכני מוצרי היד השנייה. כולם מוזמנים להגיע לרקוד, ליהנות ולתרום למענם.

צילום: לאון נתן

למי שעדיין לא מכיר, עמותת באר שבע אוהבת חיות הינה עמותה ללא מטרות רווח שהוקמה בשנת 2004 על ידי קבוצת סטודנטים שלמדו בעיר, במטרה לשנות את המציאות הבלתי נסבלת של בעלי החיים בבאר שבע והסביבה ולהציל את חייהם. גם כיום, חברי העמותה פועלים בהתנדבות בכל הרמות, מתוך מסירות ודאגה אין סופיים לבעלי חיים במצוקה. העמותה מתבססת על עבודת מתנדבים בלבד, בכל הרמות ובכל התפקידים. העמותה פועלת בשיתוף עם ההסגר העירוני של עיריית באר שבע במטרה למצוא לאותם בעלי חיים בתים, לסייע באילוף ובמימון טיפולים מיוחדים עבורם. העמותה מתמקדת בפעילויות ימי אימוץ קבועים פעם בשבועיים, הסברה, חינוך, אומנה, סירוס/עיקור, טיפולים רפואיים, רווחת כלבי ההסגר ועוד.

רוקדים, נהנים ותורמים

כאמור, העמותה מתבססת על מתנדבים בלבד ועל תרומות, וללא אלו - היא לא יכולה להתקיים. לכן החליטו בעמותה לקיים אירוע התרמה בסגנון קצת אחר, עם פעילות זומבה מהנה כדי לרקוד, ליהנות וגם לתרום על הדרך למען בעלי החיים. את הערב מובילות עדי יונס, רכזת גיוס משאבים ושירן גלזר, רכזת אימוצים. "האירוע יתקיים במרפסת של מועדון הכושר גרייט שייפ עם פעילות זומבה של שלוש מדריכות מובילות מהדרום- לילך רוזן, שחר גד ותהילה רווח, עם דיג'יי שיעשה לנו שמח, אסף פרץ, במקום יהיה גם בר עם שייקים ובירות, פינת צ'יל כיפית ודוכני מוצרי יד שנייה. כל אחד יכול לבוא וליהנות", מספרת לנו שירן גלזר, רכזת האימוצים של העמותה. הפעילות בחסות גרייט שייפ באר שבע וזו סטור - מזון וציוד לבעלי חיים.

צילום: לאון נתן

על הרעיון לאירוע מהסוג הזה חשבה שירן בעקבות סיפור חייה האישי. "הרבה נשים עוברות מסלול חיים יחסית "קבוע"- צבא, טיול, פסיכומטרי, תואר ולימודים.. התקופה הזו שמתפרשת על פני כמה שנים מלווה בהרבה לחץ, סטרס ועומס רב. אצלי ואצל נשים אחרות וגם אצל גברים, התקופה הזו מלווה גם בעלייה במשקל, עם חוסר מודעות לבריאות שלנו ולתזונה נכונה, פשוט כי אין זמן להשקיע בעצמנו. למשל בתקופת מבחנים אין זמן לנשום ואתה לא אוכל בריא ועושה ספורט...", מסבירה שירן. כשהיא סיימה את הלימודים היא החליטה לקחת את עצמה בידיים, להתחיל לעשות ספורט ולדאוג לתזונה נכונה. "ברגע שאנחנו שמים את הגוף והנפש שלנו גבוה בסדר עדיפויות ומשקיעים בזה אז אנחנו מתחילים להרגיש טוב עם עצמנו וזה יוביל אותנו לעשות טוב גם לאחרים, לחשוב על האחר ולא רק על עצמנו", מוסיפה שירן.

"זו גם הסיבה שהתחלתי להתנדב בעמותה והחלטתי לאמץ כלב. תמיד אהבתי בעלי חיים, תמיד רציתי לעזור אבל לפעמים אתה בתקופה לחוצה ומרגיש שאין לך זמן... אבל ברגע שאתה במקום טוב ושלם עם עצמך אתה יכול להקדיש מעצמך גם לאחרים. אז אם אנחנו עושים אירוע שגם גורם למשתתפים להרגיש טוב, להוציא אנרגיה ולעשות פעילות בריאה עבור עצמם, זה מקום שפותח יותר את הרצון גם לתרום ולתת לאחרים", היא אומרת. חשוב להם באמצעות האירוע גם לחשוף את העמותה לעוד אנשים ותושבים שלא מכירים את פעילותה, "שאנשים ידעו שכל אחד יכול להתנדב, יש אצלנו מתנדבים מגיל 19 ועד גיל 40, זה מאוד מגוון וכל מי שאוהב חיות מוזמן לעזור. אנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחה שלנו, לאחד או יותר מהצוותים הבאים: משפחת אומנה לכלב או חתול, דוגסיטר זמני, עזרה בימי אימוץ והסעות, ניהול צוות עמותה, עזרה מקצועית וייעוץ, גיוס תרומות ועוד", שירן אומרת.

צילום: לאון נתן

מה את רוצה להגיד לאותם אנשים שמתלבטים אם לאמץ חיית מחמד? מה הם מרוויחים מזה?

"שזה שווה את זה. נכון, יש תקופת הסתגלות לא קלה כשמאמצים בעל חיים, תקופה בה קשה לתקשר עם בעל החיים, הוא לא מבין אותך ואתה לא מבין אותו. אבל ברגע שעוברים את השלב הזה הוא הופך למשפחה לכל דבר. זה מישהו שמתרגש בטירוף כשתחזרו הביתה, גורם לנו לצאת לטייל יותר, מצחיק אותנו ותמיד מעלה לנו חיוך על הפנים, מכירים אנשים חדשים בעקבות זה במפגשים גנית כלבים וזה פשוט ממלא את הלב. בעל חיים יודע להחזיר אהבה, זה כמו עוד בן משפחה וזה כיף גדול. חשוב להגיד שצריך להיות מוכנים לזה, כל בני המשפחה צריכים להסכים ולרצות לאמץ בעל חיים. בנוסף יש המון הוצאות ולכן חשוב להיות מוכנים גם מבחינה כלכלית, אבל זה באמת שווה את זה. חוץ מזה שמי שאוהב בעלי חיים והצד הכספי מונע ממנו יכול לעזור ולעשות אומנה כיוון שהעמותה נושאת בהוצאות. אל תוותרו על בעל חיים, זה יעשה לכם רק טוב".

גם אם אתם אוהבים זומבה וגם אם לא, גם אם יש לכם בעל חיים וגם אם לא, כל כרטיס שווה תרומה לעמותה שרק רוצה לעזור לכלבים והחתולים בבאר שבע. "גם אנשים שרוצים לתרום ולא יכולים להגיע, יכולים רק לקנות כרטיס תרומה ללא הגעה ולסייע לפעילות העמותה. כל מי שלוקח חלק בהפקה הזו הם מתנדבים, כולם נרתמים כדי שנוכל להשתמש בכל ההכנסות לטובת המשך פעילות העמותה. אנחנו מזמינים את כולם להגיע, ליהנות ועל הדרך גם לתרום ולעשות מעשה טוב. זה צעד קטן בשבילנו אבל צעד גדול בשבילם", מסכמת שירן.

צילום: לאון נתן

אירוע 'מאסטר קלאס זומבה', יום חמישי, 04/04/19- החל מהשעה 18:00, הכניסה לאירוע מגיל 16 ומעלה. במרפסת הגרייט שייפ במתחם ביג באר שבע. ניתן לרכוש כרטיסים במחיר מלא בקופות ביום האירוע.

לרכישת כרטיסים במכירה מוקדמת

לאיוונט בפייסבוק