כמידי שנה, מתקיימים טקסי הצטיינות בחטיבות ובחילות השונים לכבוד החגים. המצטיינים נבחרים בקפידה על ידי מפקדיהם על פי תרומתם הרבה והיכולות הייחודיות אותן הם מפגינים.

בין המצטיינים השנה נמצאים נציגים גם מבאר שבע ומיתר.

סמל יואל סבח מבאר שבע, רכז מתגייסים חרדים לצה"ל בלשכת הגיוס בבאר שבע.

ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('0eb485c9-88a7-463b-b869-eed38b9cb0bc','/dyncontent/2019/11/28/05956719-662f-411e-b1fb-61618867c3e2.jpg',9610,'',510,80,true,33744);},15],[function() {setImageBanner('0eb485c9-88a7-463b-b869-eed38b9cb0bc','/dyncontent/2019/12/22/97dddb2c-b087-4970-a3bc-692db4735b87.jpg',9805,'',510,80,true,33744);},15],[function() {setImageBanner('0eb485c9-88a7-463b-b869-eed38b9cb0bc','/dyncontent/2020/1/20/470fa316-a806-4e33-b0bb-bb1b5a356e76.jpg',10018,'',510,80,true,33744);},15]]);

יואל הוא בן למשפחה חרדית. לאחר לימודים במסגרות חינוך חרדיות יואל הגיע להחלטה שהוא רוצה להתגייס לצה"ל והוריו תמכו בהחלטה. לבסוף יואל התגייס בדצמבר 2017 לתפקיד בו הוא מסייע למלש"בים חרדים להתגייס לצה"ל, הוא מלווה את המלש"בים בהליך הגיוס לאורך כל הדרך, מנגיש להם את המידע הרלוונטי אודות מסלולי שירות החרדים בצה"ל, בנוסף יואל נמצא בקשר שוטף עם מוסדות חינוך ורכזי נוער חרדיים על מנת לסייע למלש"בים המעוניינים להתגייס.

"זה מה שאני הכי אוהב בתפקיד שלי, העזרה לאנשים. זה מספק אותי שאני נמצא שם עבור חברה שרוצים לתרום למדינה ולסלול את הדרך שלהם בחיים", הוא מספר.

סמל יואל סבח | צילום: דו"צ

כאשר נודע ליואל שהוא מצטיין ראש מנהלת החרדים הצבאית לראש השנה, הוא היה מופתע ואמר: "האנשים במדור שלי עושים עבודת קודש, אחד אחד מהם משקיע, זה לא מובן מאליו שאני נבחרתי. בעיניי להיות מצטיין זה לתת את כל מה שיש לך בתפקיד, לבחור בדרך של מצוינות בעשייה שלך".

אחיו של יואל הלך בעקבותיו והתגייס גם הוא לפלוגת 'תומר', הפלוגה הלוחמת החרדית בגבעתי..

סרן (במיל') יוסף קציקל (33) מבאר שבע, משרת במילואים כשליש אגד לוגיסטי מרחבי 5005.

יוסף התגייס בפברואר 2005, את שירותו הסדיר ביצע כמשק שלישות ביחידת 'עוקץ'. לאחר מכן יצא לקורס קצינים ושובץ כקצין מטה בזרוע היבשה. לאחר שחרורו מצה"ל, שובץ לשירות מילואים כשליש באגד לוגיסטי מרחבי 5005. בתפקידו אחראי על כל כוח האדם ביחידה: "בגדול זה מהשלב שאנחנו לפני חירום, כשזה בעצם השלב הכי קריטי- לתכלל את כל פלוגות הסריקה ולהביא אותם למוכנות לחירום", מספר יוסף, אשר מזמן את החיילים, מייצר גרף אימונים, הוא בעצם מתעסק בבניית הכוח, כדי שבחירום יוכלו לבצע את המשימה.

סרן (במיל') יוסף קציקל | צילום: דו"צ

על היחידה בו הוא משרת במילואים אומר יוסף: "אנחנו יותר מיחידה אנחנו משפחה. תהליך הדאגה לחיילים מתחילה בתכנון של אימון, וחודשיים לפני האימון בשליחת הצווים. כל תהליך טרום האימון- בעיות שצצות וכמובן האימון עצמו, המפגש איתם...ומסתיים בחזרתם בשלום הביתה".

באשר לקבלת הצטיינות מפקד פיקוד הדרום ציין יוסף: "הופתעתי, כי בכל זאת אני לא מרגיש כזה. אנחנו עושים את העבודה כי אנחנו אוהבים את האנשים, אבל מסתבר שדברים נראים אחרת מהצד, יש הערכה וזה יפה בעיניי. הראשונה שסיפרתי לה זאת בת זוגתי, היא הופתעה גם כן וברכה. היא מכירה את האנשים בגדוד ויודעת כמה אני חשוב בשבילם והם בשבילי".

מפקדו של יוסף, סא"ל אייל מורדוך, הוסיף: "במהלך שירותו דאגתו של הקצין לפרט נשקפת בכל אירוע יחידתי ומעבר לכך, הקצין מהווה דוגמה אישית לחייליו ואף למפקדים אחרים ביחידה בהיבט השליטה בכוח האדם ובראיית צורכי הפרט, ובשל היותו אדם אדיב, מקצועי, אחראי ונעים הליכות. ספי ניחן ביחסי אנוש מעולים ובתקשורת בין אישית יוצאת דופן, מה שמסייע לו בניהול כוח אדם תוך יצירת מחויבות אישית של כל אחד מן החיילים למשימה. הקצין מבצע ימי שירות מילואים פעיל רבים מתוך ניסיון להגביר את מוכנות היחידה בחירום בהיבט כוח אדם, ומתוך אכפתיות ותחושת שליחות לביצוע משימות היחידה. לאור מורכבותה של היחידה חיילים רבים זקוקים לתמיכה של אנשי מקצוע מבחינה נפשית".

רס"ן שרית דדון ממיתר, משרתת כראש מדור הפקות ותקודם בקרוב לתפקיד פיקודי בבית הספר להגנה אווירית.

רס"ן שרית דדון, בת 38 ונשואה לאלעד - סא"ל בחיל האוויר - ראש ענף הגנה קרקעית בחיל האוויר.היא בוגרת תואר ראשון ללוגיסטיקה במכללת ספיר. לאלעד ולשרית שני ילדים - עידו בן 15 ומאיה בת 11. לאור השירות שלהם בחיל האוויר הזוג עבר ב10 שנים (עד 2014) 6 מקומות מגורים: חצרים - נבטים - רמון - עין הבשור - נבטים - מיתר.

שרית שירתה במגוון תפקידים בעברה -סגנית מפקד טייסת מנהלה בבית הספר להגנה אווירית, מפקדת גף כח אדם בבסיס שדות האלה, מפקדת גף תזונה בבית הספר להגנה אווירית, קצינת הדרכה בקורסים, קצינת מילואים ועוד מגוון תפקידי הדרכה ופיקוד שתרמו לפעילות חיל האוויר וצה"ל.

רס"ן דדון אוהבת לרוץ ולעשות ספורט, בעיקר בשביל הנפש ולא באופן תחרותי. היא אוהבת מאוד בילויים משפחתיים אינטימיים - ארוחת ערב משפחתית, סרט משפחתי בקולנוע בסופ"ש, אפייה ובישול.

רס"ן שרית דדון וסא"ל אלעד דדון | צילום: דו"צ

שרית מספרת על חוויה משמעותית משירותה הצבאי: "התגייסתי לחיל האוויר ושובצתי כפקידה בבית הספר למקצועית החיר, שם אלעד שירת כמ"כ טירונים. בבסיס הזה הכרנו... ומשם אנחנו יחד".

שרית מוסיפה ומספרת גם על הפיקוד והדרכת הדור הצעיר: "באופן כללי יש עוצמה שבחינוך הדור הצעיר- יש לא מעט חיילים עם סיפורים לא פשוטים שהם סוחבים. והתפקיד שלנו -הליווי, הבנייה העצמית ולראות אותם מצליחים לסיים שירות הופך את התפקיד למשמעותי כל פעם מחדש".

רס״ן (במיל') גל רווח, בן 27, סטודנט המתגורר בבאר שבע, מצטיין מח"ט גבעתי.

גל התגייס לצבא במחזור הגיוס נובמבר שנת 2010 לגדוד ההנדסה הקרבית 603. לאחר ההכשרה יצא לקורס מכי״ם ושובץ בפלוגת צמ"ה (צוות מכני הנדסי) באוגדת עזה. כיום גל הוא סמל מחלקה בגדוד 8170, גדוד הנדסה במילואים המשויך לחטיבת גבעתי. על השירות במילואים הוא מספר: "אנחנו עושים הרבה ימי מילואים במהלך השנה, וזה תמיד נחמד לחזור ולפגוש את החברים מהעבר, אנשים טובים, השירות איתם היה מאתגר ומעניין".

רס״ן (במיל') גל רווח | צילום: דו"צ

בעוד כשבועיים יקבל גל אות הצטיינות ממפקד החטיבה על פועלו הראוי לשבח במילואים, ועל כך הוא מספר: ״לקבל הצטיינות והערכה מהחטיבה זה מאוד משמח, לדעת שמרגישים בעשייה שלי. בני המשפחה כמובן שמחים בשמחתי".

סמ״ר אליהו שלצר, מתגורר בבאר שבע, מצטיין מח"ט צפונית.

אליהו התגייס במרץ 2016 להיות לוחם פלס"ר מיתר (מיתר הייתה יחידה מיוחדת של חיל התותחנים אשר נסגרה).

"התחלתי כחייל בודד ממוצע חרדי לשעבר (בקשר רחוק עם המשפחה). לאחר סגירת היחידה, עבר לשרת בגדס"ר גולני בנשקייה", מספר אליהו שמשם התחיל להיות מרכזי ומוביל לצד הנגד, אשר היה מפקד שהשפיע עליו לעשות את הטוב ביותר בכל משימה.

סמ״ר אליהו שלצר | צילום: דו"צ

הוא ממשיך ומספר: "המפקד בנה אותי בצבא- בין בן אדם מבואס, שהיחידה שלו נסגרה ועד לאדם חרוץ, שיודע להסתכל הלאה ולדעת איך לכוון לטוב ביותר".

כנגד שובץ אליהו בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה, "רציתי להגיע דווקא לשם בגלל האתגר שידעתי שהגזרה הזו מהווה. רציתי לעשות את זה במקום הכי משמעותי לדעתי בצה"ל. מצאתי כאן משפחה, זה מקום מאתג, יש פה משמעות בכל דבר שאתה עושה", הוא מספר ומוסיף: "אני מאוד אוהב את מה שאני עושה".

אליהו מתגורר בבאר שבע יחד עם שני חברים טובים, האחד חייל בודד והשני סטודנט, "אני אוהב מאוד לשבת עם פק"ל בטבע, בים, אוהב לשיר ושרתי בעבר בטקס ציבור דתי בבנייני האומה", הוא אומר.

אליהו נבחר להיות מצטיין מפקד החטיבה הצפונית בטקס שנערך לכבוד ראש השנה. "שמחתי לגלות על ההצטיינות, התרגשתי יחד עם החברים. אני עובד קשה ומסור- עושה עם רצון מכל הלב", הוא מסכם.

סמל יוסי קורדובל, מתגורר בבאר שבע, משרת כרל"ש ומנהל ידע חטיבתי בחטיבת פארן.

יוסי התגייס במרץ 2018 לאחר שסיים שנה במכינה הקדם צבאית "רוח". כיום הוא מתפקד כראש לשכה ומנהל ידע חטיבתי בחטיבת פארן. ״לחטיבה הגעתי במקרה וכרגע אני מתפקד בשני כובעים", הוא מספר.

סמל יוסי קורדובל | צילום: דו"צ

יוסי נבחר לקבל אות הצטיינות מפקד חטיבת פארן בטקס שנערך בחטיבה לכבוד ראש השנה. חבריו מספרים עליו: "הוא תמיד נרתם לעזרה ומאוד אהוב על ידי הסובבים. ניכר בעבודתו כי הוא אינטליגנטי והוא מוסיף המון עבור החיילים בחטיבה".

סגן איתן מחלב בן 21 מבאר שבע, משמש כמ"פ בפלוגת דוכיפת, מחזור מרץ 2019.

איתן לא רצה להגיע לכפיר, אך שמח שהגיע בזכות האנשים ובזכות המבצעיות. בנוסף, שמח שיש לו את הזכות לעצב את הלוחמים הבאים בחטיבה. במשפחתו שישה אחים.

סגן איתן מחלב | צילום: דו"צ

איתן לא היה בטוח שרוצה לצאת לקצונה, אך אחיו הגדול, ששירת בצנחנים וכיום במשרד הביטחון דחף אותו לצאת לקצונה, החלטה שאיתן מתאר כחיובית.