בכנס ישתתפו ספקים מהנגב מתחומי שירותי אחזקה ותחזוקה, לוגיסטיקה, רכש טכני יצורי, קבלנים רשומים, מחשוב ושיווק. במסגרת הכנס יתקיימו שולחנות עגולים עם מנהלי הקטגוריות בחברת כיל והספקים הרלוונטיים בתחום, ויתקיים שיח שמטרתו חיבור של יותר ויותר ספקים מהנגב למערך הרכש של כיל.

כנס ביזבנגב. צילום: אור אלכסנברג

את מיזם "ביזבנגב" מובילה הרשות לפיתוח הנגב בתמיכה וליווי של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. הכנס הוא חלק מפעילות רחבה של המיזם, שהוקם לפני כשלוש שנים במטרה להביא לפיתוח כלכלי אזורי, תוך שימת דגש על עסקים קטנים ובינוניים. מטרת העל של המיזם היא להביא למצב שבו מוסדות העוגן הגדולים בנגב יבצעו את מרבית הרכש שלהם מהספקים באזור. כיל הייתה מהראשונים להצטרף לפעילות המיזם והיא שותפה פעילה בפורום מנהלי הרכש האזורי.

אריאל משעל, מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ציין כי ״מיזם ביזבנגב הוא אחד המיזמים הכלכליים המשפיעים ביותר על הכלכלה המקומית בנגב. חשוב להבין כי העסקים הקטנים והבינוניים מהווים את מנוע הצמיחה של הכלכלה והחשיבות של שילובם במערכי הרכש וההתקשרויות של המוסדות המובילים בנגב היא רבת חשיבות. מיזם ביזבנגב חולל מהפכה של ממש בשלוש שנות פעילות ובעקבות ההצלחה של הפלטפורמה האינטרנטית פורצת הדרך והחדשנית של ביזבנגב, לצד כנסי העסקים והפעילות המקיפה והמעמיקה לאורך השנה, הועתק המיזם גם לגליל ואנו בטוחים שהוא ישפר משמעותית את פני הכלכלה גם באזור זה, ממש כפי שקרה בנגב".

עידו ליליאן, מנהל רכש גלובלי בכיל, הוסיף: "כיל, כמעסיקה הגדולה בנגב, שמה לעצמה כיעד וכערך להיעזר ולתת תעסוקה לספקים מהדרום. אנו שמחים לקיים את כנס העסקים לעידוד הרחבת מעגל הספקים הדרומיים של החברה. הנגב הוא הבית של כיל ולכן נמשיך לטפח ולקדם עסקים רבים בדרום, ככל שיתאפשר ובמטרה משותפת לשיפור הדדי שלנו וכמובן שלהם, כנותני שירות לחברות".