חייל

עם זאת לצד העובדות האלה, ישנם עדיין אנשים אשר מתקשים להשתלב במערכת הצבאית, הם מוצאים את עצמם לא יכולים לקבל מרות, מתקשים בקבלת פקודות, הם כאלה שאופיים החופשי אינו תואם את החוקים הצבאיים, תוך שחלקם אף מתנגדים לתהליכים של הצבא.

בשל כך, אותם אנשים שדווקא לא מוצאים את חייהם במסגרות צבאיות, כן מוצאים עצמם ניצבים פעמים מול כתבי אישום, מעצרים, משפטים צבאיים ועוד.

בנוסף, חלק מהחיילים לא מסוגלים לשאת את המערכת הצבאית הנוקשה או שהם חווים קשיים בהשתלבות או בחיי היום יום – מה שגורם להם לערוק מהצבא מלבי לדעת את ההשלכות על פעולה זאת.

אבל איך מתמודדים?

אם מצאתם את עצמכם מתמודדים בשלל מישורים מול המערכת הצבאית, בין אם מדובר בהגשת כתבי אישום, במעצר, משפטים מול מפקדים, אם אתם עריקים ונחשבים עריקים על ידי המערכת הצבאית, עם אתם מסובכים בחקירות מצ"ח או שהואשמתם בשלל עבירות שונות – חשוב שתמצאו עורך דין צבאי לחיילים עריקים, במרכז, בצפון בדרום או בכל מקום.

עורכי דין צבאיים המטפלים בתיקים של עריקים, הם כאלה שיסייעו לכם במגוון נושאים מלבד נושא העיקריות. עורכי דין מסוג זה חייבים להכיר את המערכת הצבאית להגיע מתוכה ולדעת מהם הסיבות שבגינן חייל הופך לעריק. במקרים מסוימים גם עורך דין פלילי יכול לסייע.

ואכן כיום ישנם מספר סיבות שבגינן יכול להפוך כל חייל לעריק בין אם מדובר בחייל סדיר, איש קבע או באנשים מילואים. בין הסיבות:

בעיות משפחתיות – ישנם חיילים וחיילות אשר נעדרים משירות וזאת בשל בעיות משפחתיות שהצבא לא הכיר בהן כמו הורה חולה, מצב כלכלי קשה, בעיות זוגיות ועוד. כאשר חיילים בסדיר או במילואים עורקים מסיבה כזאת הם בדרך כלל לא קיבלו מענה הולם לדרישות שלהם.

חוסר השתלבות במסגרת – סיבה נוספת לעקירה של חיילים היא בשל חוסר השתלבות במסגרת הצבאית. רבים החיילים שאינם מסתגלים למצב הפתאומי והמוזר שמקנה מסגרת צבאית ולכן הם מוצאים עצמכם יוצאים ללא אישור אל 'החופש'.

אי הסכמות עם מפקדים – עריקות יכולה להתרחש גם במקרים של אי הסכמות עם מפקדים. ישנם חיילים בקבע או בשירות סדיר ואף במילואים שסירבו להוציא לפועלה פקודות או שדרך ההתנהלות של המפקד נראתה להם לא נכונה בעליל ובשל כך ביצעו אותם החיילים עריקה.

לסיכום, אין זה משנה מהי הסיבה לעריקות, מה שחשוב הוא שתצטיידו בעורך דין צבאי טוב שיוכל לסייע לכם לקבל תוצאות טובות יותר בהתמודדות מול המערכת הצבאית.