כיום אירועים יכולים להיות כאלה שנועדו לקדם עסקים, לשמח את המשפחה והחברים, להקנות לעובדים מוטיבציה, או שהם קיימים רק  כדי לחגוג עם האנשים האוהבים.

אבל כיצד מארגנים ואיך בוחרים את סוג הקייטרינג? הכל בהמשך.

כיום ישנם סיבת שונות שבזכותן אנשים בוחרים לתכנן אירוע, כאשר אירועים במקום העבודה נועדו לחגוג הצלחות ולגבש את העובדים, מסיבות רווקות נודעו לחגוג ולשמח את הכלה, כנסים נועדו לקדם את העסקים, כאשר לכל אירוע סיבה מיוחדת משלו.

כדי לתכנן את האירוע חשוב בראשית להבין מהו הקונספט של האירוע שלכם, לדעת האם יש לו רעיון מוביל (כמו למשל מסיבת תחפושות, מסיבה באווירה של שנים מסוימות, מסיבה בגווני לבן ועוד) כאשר יש לפעול לפי הקונספט.

יש לבחור את הלוקיישן שיתאים לקונספט ולסגנון האירוע, לבחור מוזיקה או DJ שיוכל להתאים את סגנון המוזיקה למסיבה, וכמובן את הכיבוד שיוגש באירוע.

כדאי לקרוא: רעיונות למסיבת רווקות בבית

אז איזה סוגי קייטרינג ישנם לאירועים?

כיום ישנם מגוון סוגים של קייטרינג החל מכאלה הכוללים מנות בופה עשירות, קייטרינג דוכנים שמציע דוכני אוכל קלילים הנמצאים בכל שטח האירוע, ישנם אירועים בהם שוכרים צוות האכלה שכולל גם מלצרים המגישים 3 מנות מלאות, או שינשם גם מגשי אירוע קלילים שבהם שלל פירות, כרירים, ירקות וקינוחים.

כיצד מתאימים את הקייטרינג לאירוע?

כדי להתאים את הקייטרינג לאירוע יש לכמה לב לכמה דגשים כמו למשל: באיזה שעה מתקיים האירוע – באירוע ערב יתאים קייטרינג עם אוכל עשיר יותר בעוד שבאירוע צהריים יתאימו גבינות ומאכלים קלילים.

עוד יש להתחשב בקהל של האירוע, למסיבת רווקות למשל יתאימו קישים, פלטות גבינות, כריכונים ועוד תוך שכדי לאגן אירוע מושלם.

בנוסף חשוב לדעת כי במידה ואתם מארגנים כנס הרי שהוא מתחיל בשעות הבוקר עד שעות הצהריים, לכן חשוב שמעבר לקייטרינג שאתם מביאים גם יהיו מגשי אירוח של כריכים וירקות.

 

 Pixabay

התאמת האירוע לתקציב שלכם

אלמנט נוסף שחשוב לשים לב איליו בארגון כל מאורע הוא התקציב שלכם. כיום בכל מסיבה, מאורע או כנס: האוכל נחשב לאחד האלמנטים היקרים ביותר ולכן בבחירת התפריט או חברת הקייטרינג יש לשים לב להתאמה לתקציב.

שימו לב כי מגשי אירוח שכוללים כריכים ויקרות יהיו מוזלים יותר ממנות מלאות או מקייטרינג בופה, בעוד שקייטרינג שכולל מלצרים המגישים את האוכל ייקר את השירות בכמה עשרות מונים.

לכן לעיתים ישנם אירועים ש'פינגר פוד' קליל הלוא הוא מגשי האירוח יכול להתאים יותר כמו למשל למסיבות רווקות, בריתות, כנסים, הרמות כוסית ועוד, וישנם מקרים בהם אוכל "כבד" יותר, בופה עשיר ושירות של מלצרים - יכול להתאים הרבה יותר לאירוע.