מול 7. צילום: שרון טל

מתחם הקניות והבילוי 'מול 7' הוקם כבר לפני כ-6 שנים, מרכז הקניות הראשון בדרום העיר. אלא שלמרות ששנים רבות חלפו מאז הוקם המרכז, טרם הושלמו עבודות הפיתוח בשטחים בו שבאחריות עיריית באר שבע, כך קובל מנכ"ל 'מול 7' עמירם בנט "שיפצו את רחוב הע"ל אבל כיכר הכניסה למול נשארה חולית. ריצפו מדרכות אבל לא השלימו את הפיתוח בשטח ששייך לעיריה, זה החזית של המול".

את רחוב הע"ל שיפצו. את הכיכר וצד המול השאירו כמו שהוא. צילום: שרון טל

עוד קובל עמירם בנט על כך שבחזית השנייה של המול, הפונה לכיוון נחל באר שבע, סללו את שבילי הנחל, אך "שכחו" את שטח המול "סללו שבילי הליכה לאורך הנחל, שיפצו, עשו מדרגות אבל עצרו בתחילת המול, והמשיכו בסופו. זה שטח של העיריה ופניתי אליהם שוב ושוב. כל הזמן עיכובים".

בריאיון עבר שערכנו עם המנכ"ל עמירם בנט, הסביר כי הדגש במרכז הוא על בילוי ופנאי, מסעדות ובתי קפה, ועל כן עבודות הפיתוח כה חשובות לו "יש חזית שלמה של המסעדות שפונה לכיוון נחל באר שבע, צריך להיות כאן נחל זורם, מסעדות ובתי קפה יוכלו לשים כאן שולחנות, ותושבים יוכלו להגיע ליהנות מזה. בינתיים משאירים הכל ככה, מוזנח".

בינתיים משאירים הכל ככה. מוזנח. צילום: שרון טל

מלבד היעדר הפיתוח, על גדול הנחל שוכנות להן מזה שנים עשרות גרוטאות של מכוניות, אך אלו טרם פונו בשל חוסר הסכמה על הפינוי מול בעלי הקרקע. מדובר באזור שאמור לשמש טיילת נעימה לתושבי האזור, אך בינתיים, הוא נותר מוזנח במעגלי הבירוקרטיה וההמתנה לתקציבי הפיתוח.

בעיריית באר שבע מסרו בתגובה לטענות:

  • "בנוגע לכיכר ברחוב הע"ל - אגף ההנדסה השלים את התכנון לפיתוח הכיכר ולאחריו יחלו העבודות.
  • בנוגע לפיתוח חזית נחל באר שבע - רשות מקרקעי ישראל אמורה להעביר בחודשים הקרובים תקציב להשלמת עבודות הפיתוח, אותן תבצע החברה הכלכלית לפיתוח באר שבע.
  • בעניין פינוי הגרוטאות- רשות מקרקעי ישראל בתיאום ובשיתוף העירייה, פועלת לפינוי הגרוטאות בהקדם וזאת במסגרת הסדר בהסכמה עם המחזיקים בקרקע. במידה ולא תהיה הסכמה בנושא ,לא יהיה מנוס אלא לנקוט בהליכים משפטיים נגד האחראים.יש לציין, פינוי מהיר בהסכמה עדיף מפינוי באמצעים משפטיים ולכן מבקשות הרשויות למצות את הליך המו"מ".

 הגיע הזמן שיפנו גם את הגרוטאות. צילום: שרון טל