באר שבעים רבים יכולים להעיד שיש ניחוח של שינוי בעיר, התחדשות והתפתחות מתמדת שמושכת אלינו רשתות רבות ממגוון תחומים. אז נכון לא הכל קורה מהר, אבל ניכר כי כבר לא צריך לנסוע למרכז כדי להנות ממועדונים, ברים ופאבים מיוחדים. כעת, לרשימת מקומות הבילוי בעיר מצטרפת רשת מבשלות הבירה ג'מס שמונה כיום 12 סניפים ברחבי הארץ.

 ג'מס פתח תקווה. צילום מתוך הפייסבוק

רשת ג'מס נוסדה בדיוק לפני 10 שנים, על ידי שלושה שותפים מוכשרים ומלאי תשוקה לבירה, ג'רמי וולפלד שף בירה שאחראי על מגוון סוגי הבירות הייחודיות שתטעמו, עו"ד דניאל אלון שאחראי על כל התחום הפיננסי והמשפטי ודרור ארז שאחראי על תחום הפיתוח העסקי, מסעדנות, חוויה ואירוח.

הכל התחיל כאשר ג'רמי החליט שהוא עוזב את עבודתו כמנהל אירועים בבית הלבן ומגיע לישראל כדי לבשל בירה. בתחילת הדרך בישל ג'רמי בביתו ובמשך 5 שנים שיפר את תוצריו ואף הגדיל לעשות ונסע ללמוד באחד ממוסדות הלימודים הגבוהים לבירה SIEBEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY. לאחר מכן שב לארץ הכיר את דניאל וביחד החלו לחפש אחר מקום מתאים להקמת מבשל הבירה עליה חלמו. אחרי חיפושים רבים מצאו מקום בפתח תקווה, שם עד היום פועל הסניף הראשי בו הם מבשלים, מבקבקים ואורזים את הבירה הייחודית שלהם בדרכה אל כלל הסניפים בארץ.

הסניף החדש של ג'מס צפוי להיפתח בעוד כשלושה חודשים בפארק ההייטק גב ים, על הבחירה המעניינת לפתוח סניף באזור הייטק סיפר לבאר שבע נט מנהל הפיתוח העסקי דרור ארז: "הגענו לבאר שבע לאחר שקיבלנו במשך תקופה ארוכה פידבקים מאוד חמים ומפרגנים לגבי ההתפתחות והצמיחה שבה, הגענו לכמה סיורים במסגרתם פגשנו את בנג'י זינגר מנכ"ל WeWork שלקח אותנו לראות את המתחם של פארק ההייטק. נפעמנו מכל מה שראינו, מתחם אומנם חדש ומאוד חלוצי אבל נראה כמו חוד החנית של כל מה שקורה היום במדינה וזה הרשים אותנו, הוקסמנו מהפוטנציאל והחזון של העיר".

והוסיף: "מאוד התחברנו לערכים של העיר ולמה שהיא מסמלת, כי זה בדיוק הסיפור של ג'מס 2 חלוצים שעלו לארץ והביאו את כל העניין של הבירה הטרייה כשאנשים עדיין לא ידעו במה מדובר ולא הבינו את ההבדל בין בירה טרייה לבירה תעשייתית".

 הסניף הדרומי יפתח בעוד 3 חודשים

מי שינהל את סניף באר שבע של ג'מס הוא עידן איטח, באר שבעי שניהל בעברו מסעדות וכעת יהיה אמון על הסניף הדרומי שצפוי לכלול כמובן מגוון רחב של בירות טריות, הופעות ואוכל טוב. לדברי דרור: "מתוכנן סניף לא קטן שיביא משהו חדש, אחר שונה ממה שאנשים מכירים, לא עוד פאב בעיצוב המוכר הכל עץ וריח בירה, אלא משהו חדשני ואני בטוח שתושבי העיר ייהנו ממנו מאוד".