מי שעקבו בהתרגשות יתר אחר סאגת פיזור הכנסת ה-21 היו אותם פוליטיקאים שנשלחו ל"אי המתים". מדובר בפוליטיקאים שלא עברו את אחוז החסימה בבחירות, ובאופן מפתיע וללא התראה מוקדמת, קיבלו הזדמנות לחזור לחיינו זמן קצר לאחר שנפרדו מהמשכן.

בין אותם אנשים ישנם שמות מוכרים לכל אזרח ישראלי כמו איילת שקד, נפתלי בנט ואפילו אורן חזן, אבל אוהדי הפועל באר שבע ובכלל אנשי העיר, חשבו מיד מה יעלה בגורלה של אלונה ברקת. רבות דובר על מידת מעורבותה של ברקת בהפועל באר שבע במידה והיא תכנס לכנסת, אך אף אחד לא הצליח לחזות את ההתרסקות של מפלגת "הימין החדש".

מתלבטת. צילום: זאב דיקמן

בבוקר שלאחר ש-74 ח"כים הצביעו על החוק לפיזור הכנסת, התראיינה ברקת ל"רדיו דרום". אז ענתה לשאלה האם היא מתכוונת לרוץ שוב: "אני חושבת שאף אחד לא האמין שהכנסת תפוזר חודש וחצי אחרי הבחירות. זה קרה רק אתמול בלילה, לא האמנתי שזה יגיע. אני מופתעת ואצטרך לחשוב על זה". ברקת גם הדגישה כי אינה מאוכזבת מכמות המצביעים בעיר באר שבע למפלגת "הימין החדש".

מאז עבר שבוע, אבל הערפל עדיין נותר בעינו. מקורבים לברקת סיפרו לאחר תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 כי זה לא סוף פסוק מבחינת בעלי הפועל באר שבע בזירה הפוליטית. סביר להניח שהם, יחד עם ברקת עצמה, לא שיערו שההזדמנות השנייה תגיע כל כך מהר. ברקת לקחה מספר שבועות הפסקה מפעילות כללית לאחר הכישלון הצורב עם היוודע תוצאות הבחירות, אך בתקופה האחרונה חזרה להופיע יותר בבית האדום ולהיות מעורבת בעניינים השוטפים של המועדון.

דוגמא לכך ניתן למצוא בשתי התמונות ששוחררו לתקשורת לאחר החתמתם של גל לוי ונאור סבג. מי שהופיע בהם לא היה המנכ"ל, אסי רחמים, כמו ברוב התמונות וגם לא המאמן, ברק בכר, שהפציע פה ושם בהחתמות נוצצות. מי שעמדה לצד השחקנים החדשים והלא-מוכרים הייתה אלונה ברקת.

ברקת לצד גל לוי וסוכניו. צילום: הפועל באר שבע

יודעי דבר הסכימו על כך שבתקופתה הקצרה כפוליטיקאית, ברקת התחברה יותר לשרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, מאשר למספר 1 במפלגת "הימין החדש", נפתלי בנט. ניתן להעריך כי אם ברקת תחליט לרוץ שוב לכנסת, זה יקרה יחד עם שקד, רק שבנתיים גם שקד עצמה אינה יודעת מה יעלה בגורלה, שכן היא מחוזרת ממספר כיוונים, ביניהם הליכוד, הימין החדש ומפלגת ימין מאוחדת וגדולה.

מלבד שני ראיונות בודדים, ברקת לא הרבתה לדבר מאז תוצאות הבחירות. גם בשבוע האחרון, לאחר השיחה עם רדיו דרום, אלונה לא ממהרת לפתוח את הפה. ברקת אינה מתכוונת להיכנס שוב להרפתקה הפוליטית ולסכן את עצמה במידה וזו לא תהיה הצעה "קוסמת עבורה". לצורך העניין, מקום שלישי במפלגה שבה ממוקמים במקום הראשון השרים לשעבר בנט ושקד אכן נחשבת הצעה קוסמת, אך בסופו של דבר זה הסתיים במפח נפש.

עוד לא ידוע לאן פניה של ברקת מועדות. התמונה, ככל הנראה, תתבהר בשבועיים הקרובים. כך או כך, בבאר שבע מאמינים שבעלי המועדון ב-12 השנים האחרונות תעמוד במילתה, תהיה מחוייבת לחוזים ותמשיך להיות מעורבת בענייני המועדון, בין אם ממשרד חדש בירושלים או בין אם מהבית האדום.

ענו בסקר – מה לדעתכם צריכה אלונה ברקת לעשות?