הלו, זה טרנר? נראה שלא. מכבי תל אביב השפילה הערב (שבת) את הפועל באר שבע במחזור הסיום האחרון של העונה. באופן סמלי, נדמה כי המשחק הזה מתבטא יותר מכל את העברת השרביט לשנים הקרובות. בעוד הצהובים נראים בדרך לשושלת מבטיחה, בבאר שבע הכל מפורק ומי יודע איך זה יימשך.

המשחק אמנם נפתח בצורה דיי שקולה, עד לדקה ה-23. דווקא ג'ון אוגו, שנפרד מהמועדון בטקס מכובד בסיום המשחק, כבש שער עצמי לאחר בישול של לא-אחר מאשר שנוא הקהל, אופיר דודזאדה – 1:0 צהוב. מאותו רגע שחקני באר שבע לא מצאו את הידיים ואת הרגליים וביישו את כ-12,000 האוהדים שרצו להודות על העונה הרעה.

תומר יוספי מנסה לעשות משהו מול האלופה הנכנסת. צילום: זאב דיקמן

אקורד הסיום של המחצית הראשונה הסתיים ברשת של אריאל הרוש, שזכה לשחק בסוף העונה ובדיעבד היה מעדיף להמשיך להיות מסופסל. יונתן כהן כבש בבעיטה חופשית נהדרת, הרוש רק ליטף את הכדור – 2:0 צהוב. בדקה ה-62 השלישי ננעץ ברשת. אבי ריקן השתלט על ריבאונד של שכטר וזו כבר תבוסה לא נעימה.

ברגעים אלה, אנשי באר שבע חרדו לגורלם בשל העובדה שאם מכבי תל אביב הייתה כובשת את הרביעי ומכבי נתניה מנצחת בהפרש של שער אחד את מכבי חיפה – באר שבע לא הייתה באירופה. "למזלה" של האלופה היוצאת, מכבי חיפה היא זאת שניצחה 1:2 בעוד על כר הדשא אלי דסה כבש בשנייה האחרונה של העונה את הרביעי. לפני כן, מיגל ויטור הורחק באדום שני.

האוהדים נפרדו מג'ון אוגו בצורה מכובדת. צילום: זאב דיקמן

מדובר בסיום צורם במיוחד לעונה המאכזבת של הפועל באר שבע. לפחות, כך יאמרו במועדון, ניתן להתנחם בכרטיס לאירופה, אך ישנם אוהדים שאמרו בסיום שעדיף היה כבר לא להשיג את הכרטיס בשל היכולת הנוראית. כבר מחר תתכנס הנהלת קבוצה ותדון כיצד משפרים את הסגל. באר שבע תחל את משחקייה באירופה בעוד כחודש וחצי – ב-11.7.

ג'ון אוגו נפרד

למרות הסיום הכואב, במועדון ערכו בתום המשחק טקס פרידה לג'ון אוגו. הניגרי, ששיחק במועדון 5 שנים והפך לסמל גדול, נראה מאוד מאוכזב ובנוסף התקשה למצוא את המילים להודות לקהל. לא הרבה אוהדים נשארו בעקבות התבוסה אך אלה שכן דאגו להבהיר לאוגו שהם לעולם לא ישכחו אותו, והניגרי הבטיח זאת בחזרה.

טקס הפרידה מג'ון אוגו. צילום: זאב דיקמן