"רגע אחד של אושר בעונה המסויטת הזו" אמר אחד האוהדים בתום המשחק הערב באצטדיון "טוטו טרנר" וזכה להסכמה משאר חבריו עמם צעד.

הפועל באר שבע הגיעה למחזור מהמקום הרביעי שלא מוביל לאירופה וסיימה אותו, בדרך נס, עם הכרטיס ביד לאירופה בכל תסריט אפשרי, מלבד סיכוי קלוש שככל הנראה לא יתקיים במחזור הסיום.

הפועל חדרה, ללא ניסו אביטן הבאר שבעי שפוטר, הייתה יריבה עיקשת. הקבוצה שכבר איבדה עניין בעונה הזו לא עשתה חיים קלים לבאר שבע, שמצידה לא הייתה חדה מול השער והשחקנים נראו אובדי עצות.

setImageBanner('69df34b0-ad93-4ac6-bc4a-171db92625f2','/dyncontent/2019/9/10/ff59fdc7-8cc3-4828-b0ce-3575bc9d0feb.jpg',9030,'',510,80);

הכלבלבים של עמותת באר שבע אוהבת חיות התארחו על כר הדשא בפתיחת המשחק. צילום: זאב דיקמן

במשחק היו לא מעט מצבים. במחצית הראשונה, בן שהר החטיא כמה פעמים מצב קורץ ומראוון קבהא שלח טיל שהכניע את שוערה של חדרה, חביב אוחיון, אבל ניתז במשקוף. סנטימטר אחד למטה – ועורכי החדשות היו צריכים לעדכן את רשימת שערי העונה, שלבטח כבר מוכנה כשנותרו רק עוד שלושה משחקים עד לסיום 2018/2019.

מנגד, גם חדרה הייתה מסוכנת. האורחים היו יעילים בהתקפה וחשפו לא פעם את העורף הבאר שבעי בהתקפות מתפרצות קטלניות. הכי קרוב לשער מבחינת חדרה היה כבר בדקה ה-11 כשמקסים גרצ'ין ניצל בלבול גדול בהגנה המארחת, הכניע את לויטה, אבל הרחקה מהקו מנעה יתרון מוקדם.

מאור מליקסון 'רק' בישל אבל חגג כאילו כבש. צילום: זאב דיקמן

הרגע של המשחק הגיע בדקה ה-88. כשהקהל דוחף את האדומים, מאור מליקסון ניגש להגביה כדור קרן. הקפטן הקוסם מצא את תומר יוספי, שנכנס רק 3 דקות קודם לכן. יוספי הצעיר התרומם מעל לפני הקרקע, הניח את הראש, ושלח את הכדור ישירות לפינה החשופה של חביב אוחיון. שער מרגש במיוחד לשחקן הבית, שרושם לעצמו גול ראשון במדים הבוגרים, ב"טוטו טרנר" וכזה ששווה להפועל באר שבע כמה מיליונים טובים עם ההעפלה לאירופה.

במחזור האחרון מכבי תל אביב תגיע לאצטדיון "טוטו טרנר" בעוד מכבי חיפה ומכבי נתניה יפגשו ראש בראש. על מנת שהפועל באר שבע לא תעלה לאירופה, יצטרכו האדומים של ברק בכר להפסיד בהפרש של ארבעה שערים למכבי תל אביב ומנגד שמכבי נתניה תנצח 0:1 את מכבי חיפה. כאמור, הסיכוי שדבר כזה יקרה – קלוש ביותר, ולכן בבאר שבע יחלו השבוע להכין את הקבוצה למסגרת האירופאית, שתחל בתחילת יולי.

איזה שער בכורה! תומר יוספי חוגג. צילום: זאב דיקמן