אוהדי הפועל באר שבע חזרו עם הראש בין הידיים מסמי עופר. שוב. כמעט כל נסיעה לאצטדיון הצפוני מסתיימת בצורה הזו, אבל הפעם ההרגשה של רוב האוהדים הייתה שונה.

נכון, אין כמובן מה להשוות לתחושות מהמשחק ההוא שהתרחש ב-2015, ובכל זאת – ישנה תחושה בקרב האוהדים כי כעת מדובר בקצה השני של המשוואה. אם, בדיעבד, מהמשחק ההוא ב-2015 הקבוצה רק השתפרה ולאחריו הגיעו שלוש אליפויות רצופות, נראה כי המשחק אמש הוא עוד אחד מהסימנים שמעידים על הפועל באר שבע מודל 2019/2020 והלאה.

שחקני באר שבע מאוכזבים אחרי ההפסד לנתניה. צילום: זאב דיקמן

setImageBanner('521e7016-591a-434d-a71c-2f89b9ec7200','/dyncontent/2019/9/10/ff59fdc7-8cc3-4828-b0ce-3575bc9d0feb.jpg',9030,'',510,80);

ברק בכר נאלץ לעלות בהרכב מאולתר בשל חיסורים ופציעות. האוהדים דווקא היו מרוצים. "דווקא ה-11 שאמורים לעלות, למרות הפלסטרים הרבים, נראים כחבורה שיכולה להעניק לנו ניצחון בסמי עופר" כתב אחד האוהדים ברשתות החברתיות בעוד אוהד נוסף הזהיר "הבעיה במשחק הזה היא הספסל, כמעט ואין עומק, אירוע בלתי מתוכנן בדקות הראשונות, כמו שאנחנו אוהבים לעשות במשחקים האחרונים, והכל הלך לפח" הזהיר אוהד נוסף.

אירוע בלתי מתוכנן דווקא לא קרה, ולשם שינוי הקבוצה נראתה לא רעה בדקות הראשונות. נייג'ל האסלביינק המושמץ רשם הופעה טובה, היה תזזיתי וניסה להרים את השחקנים. הגול בדקה ה-25 שחרר עוד יותר את השחקנים בכחול-נייבי ועד למחצית התוצאה הייתה אמורה להיות לפחות 0:2 לזכות הגמלים מהדרום.

האם מיכאל אוחנה יצליח להציל את הסירה הטובעת? צילום: זאב דיקמן

"אמור זה שם של דג" אומרים רבים. אומרים וצודקים. קומדיה של טעויות הגנתיות, עלייהן זעמו מאוד בצוות המקצועי, גרמה לירוקים להשלים מהפך מהיר מאוד ולרדת מחויכים למחצית השנייה. ברק בכר ניסה לדרבן את השחקנים במהלך ההפסקה, אבל בקושי חמש דקות מפתיחת החלק השני, שער נוסף ננעץ ברשת של לויטה וגמר את הסיפור.

באר שבע כרגע במקום הרביעי. מקום שמוביל לסיבוב הראשון במוקדמות הליגה האירופית. שלושה משחקים נותרו לתום העונה, וכרגע האדומים מסתמנים כקבוצה החלשה ביותר בפלייאוף העליון, למרות פתיחה נהדרת של הישורת האחרונה. ביום שבת תפגוש את בני יהודה בקרב ישיר על אירופה. הנחמה היחידה של בכר והשחקנים היא שאולי הזהובים של אבוקסיס יתרכזו יותר בגמר הגביע שמצפה להם בהמשך השבוע מאשר במשחק בשבת, וכך יוכלו "לגנוב" נקודות.

ההכנות לעונה הבאה מוקפאות. מלבד מעקב ראשוני בלבד על מספר מועמדים זרים שהועברו על ידי צוות הסקאוטינג, כולם במועדון מחכים לראות באיזה מקום תסיים הקבוצה והאם ייכנסו למעגל המשחקים באירופה. במידה וכן, כסף נוסף יזרום לקופה ויוכל לתת מעט אוויר לנשימה. במידה ולא, נראה כי צפוי שחרור מאסיבי של שחקנים, בו אף אחד, אולי מלבד מאור מליקסון, לא יהיה חסין.

הוא לא יהיה בעונה הבאה - ג'ון אוגו. צילום: זאב דיקמן

מאז המפלה בבחירות של אלונה ברקת, הפועל באר שבע לא ניצחה. קשה אמנם לחבר בין שני הנתונים הללו, אבל עובדה זו עובדה. הערפל שאלונה ברקת מסרבת לפזר בוודאי לא תורם להתנהלות המנהלית והמקצועית במועדון. בשבועות האחרונים עלו במספר הזדמנויות השערות לפיהן ברקת תכנס מסיבת עיתונאים או לכל הפחות תודיע ברשתות החברתיות על עתידה – אך בנתיים דממה מכיוון ברקת.

אין לשחקני באר שבע זמן רב להתכונן למפגש מול בני יהודה. המפגש הגורלי יתקיים כבר בשבת הקרובה. המאזן בין הקבוצות העונה שווה: ניצחון אחד לכל אחת ותיקו בסיבוב השני. כל קבוצה תרצה להיות עם ידה על העליונה בשבת, אך עבור באר שבע ייתכן שמדובר במשחק שלא יחרוץ רק את גורל העונה הבאה, אלא גם את השנים הקרובות. לטוב, ולרע.