סוף עצוב. קבוצת הנשים של הפועל באר שבע ירדה הערב (ג') לליגה הלאומית, השנייה בטיבה בכדורגל הנשים הישראלי.

באר שבע הגיעה בעמדת מפתח. לפני פתיחת המחזור, האדומות היו במקום שהוביל להישארות ליגה. כל מה שהן היו צריכות זה לנצח את הפועל רעננה בבאר שבע, ולסיים עונה מוצלחת מבחינתן.

אך תכניות לחוד ומציאות לחוד. למגרש החדש בפארק נחל ב"ש הגיעו עשרות אוהדים ואוהדות קולניים במיוחד מהשרון. מלווים בבלונים ותופים, האורחים עשו רעש של מאות. האווירה הלחוצה השפיעה על שחקניות באר שבע, שלא עמדו בלחץ וקרסו ברגע האמת.

שחקניות באר שבע בסיום. צילום: זאב דיקמן

שני שערים חרצו גורל של עונה שלמה. הראשון הובקע במחצית הראשונה לאחר ערבובייה ברחבה, והשני במחצית השנייה בבעיטה אדירה לחיבורים. במקביל, באר שבע קיוותה לנס במשחק המקביל בו שיחקו בנות נתניה ונבחרת האקדמיה.

במידה ונבחרת האקדמיה הייתה מוציאה מנתניה נקודה, ירידת הליגה הייתה נמנעת. בסיום, היהלומות ניצחו 1:2 ורשמו קאמבק נהדר מבחינתן לאחר שלפני כחודשיים כבר סומנו כיורדות בטוחות ולבסוף הצליחו להשתחל למשחקי ההישרדות.

המאמן, רמי ז'ורנו, לא מאמין שזה קורה לו. צילום: זאב דיקמן

המראות בסיום המשחק היו קשים. רוב השחקניות ברחו מיד לחדר ההלבשה, אך על כר הדשא נותרו כמה שאפסו כוחותיהן. חלק מהשחקניות בכו, אחרות ניחמו את חבריהן. מאמן הקבוצה, רמי ז'ורנו, בהה באוויר ונראה כאחד שלא קולט את אשר קרה. זו'רנו אף סינן: "היינו חייבים לסיים את המשחק במחצית הראשונה, לא הצלחנו, והנה ירדנו ליגה".

בתחילת העונה הציפיות מהקבוצה היו אחרות לגמרי. במהלך העונה, התעסקו קברינטייה לא מעט במאבקים מול עיריית באר שבע בדרישה לשוויון במתקנים ובכספים בין המינים. המאבק הזה לא צפוי להיפסק, אך לבטח יקבל תפנית מסוימת לאור העובדה שהפועל באר שבע כבר לא תשחק בליגת העל.

שחקנית רעננה נרתמת למאמצי הנחמה. צילום: זאב דיקמן

צרת רבים, חצי נחמה. צילום: זאב דיקמן

צילום: זאב דיקמן