אוהדי הפועל באר שבע חוו הערב עוד מכה כואבת בעונה הנוראית שעוברת על הקבוצה. ברק בכר ספג הפסד מצמד המאמנים ברדה את דראפיץ' ובפעם השנייה ברציפות ירד מנוצח מאצטדיון "טוטו טרנר" – בפעם הראשונה בהיסטוריה.

האדומים לא הצביעו ברגליים. רק 11,531 – מספר יפה אך נמוך יחסית למשחקים ב"טוטו טרנר" – הגיעו לצפות במשחק ועוד לפני שכולם נכנסו כבר הגיע האירוע שבדיעבד חרץ את גורל המשחק. דור אלו גלש בצורה פראית ואף פושעת לרגלו של גבי קניקובסקי. השופט, רועי ריינשרייבר, לא ראה בתחילה את האירוע ושלף רק צהוב. לאחר בדיקת VAR הוציא לאלו אדום שהגיע לו.

מאותו רגע, מכבי נתניה השתלטה על המשחק. גם כך מדובר בקבוצה שנותנת "פייט" לבאר שבע מבחינת איכות, אז ב-11 שחקנים לצהובים היה קל יותר לשחק באצטדיון הלחוץ. למרות זאת, בהתחשב בנסיבות, אפשר לומר ששחקני באר שבע הציגו משחק לחימה טוב. אמנם הנתנייתים שלטו, אבל מליקסון וחבריו לא התבטלו.

אכזבה על כר הדשא. צילום: זאב דיקמן

בדקה ה-29 אקס באר שבע, גיא מלמד, כבש את הראשון. עד למחצית, קווין טאפוקו לא עמד בלחץ והאוהדים קראו בשמו של ג'ון אוגו. הניגרי עלה להתחמם לקראת סיום המחצית ומיד בסיומה חזר לכר הדשא והיה טוב מאוד. באר שבע פתחה בסערה את המחצית השנייה אבל הנחיתות המספרית נתנה את אותותיה בדקה ה-50 לאחר מתפרצת קטלנית של נתניה שהסתיימה בשער של מוטי ברשצקי, שנכנס בתחילת המחצית.

כאמור, הבאר שבעיים לא הרימו ידיים אבל הרשת לא זזה. שתי בעיטות הלכו עד לסיום לקורה, הן בשער של לויטה והן בשער של דני עמוס. כניסתו של מיכאל אוחנה הכניסה רוח חדשה אך גם הוא לא הצליח לצמק את התוצאה ולעשות צעד קטן בדרך לשוויון.

חזר לשחק, היה טוב, אך לא עזר-  ג'ון אוגו. צילום: זאב דיקמן

בעקבות ההפסד, באר שבע נושרת למקום הרביעי וכבר לא תלויה בעצמה במאבקים על אירופה. בבירת הנגב ייחלו לתיקו בהתמודדות מחר בין מכבי חיפה לבין בני יהודה. במידה והירוקים ינצחו, הם יבססו עצמם במקום השני לקראת המפגש מול באר שבע בשבוע הבא. במידה והכתומים ינצחו, הם יצמצו את הפער מבאר שבע ל-2 נקודות בלבד וגם המקום הרביעי יהיה בסכנה.

שחקני באר שבע נהנו מעידוד תומך וחם בסיום. צילום: זאב דיקמן