בפעם הראשונה מזה שלוש שנים, מכבי תל אביב והפועל באר שבע נפרדות בתיקו ללא שערים. מה שהיה בשלוש העונות האחרונות משחק העונה מלא האמוציות, היה הערב בעיקר קרב שלא הוכרע על כבוד ויוקרה.

באר שבע רצתה להיות הראשונה שמנחילה לצהובים הפסד ליגה ראשון, אך לברק בכר היה קשה לעשות את זה במסגרת החיסורים הרבים בסגל. בכר הפתיע כשפתח עם תומר יוספי הצעיר, שאיבד במעט את הקרדיט שניתן לו על ידי המאמן במהלך העונה. דווקא יוספי היה הפעלתן ביותר בשורות האורחים, וזכה לשבחים רבים מצד הקהל על היוזמה וה"חוצפה החיובית".

הכדור מטייל ברחבה של לויטה - מראה נפוץ במהלך המשחק. צילום: זאב דיקמן

מעבר לכך, לואי טאהא ומראוון קבהא בלטו כשניים מתוך שלושת הבלמים איתם עלה בכר. חוץ מהשלושה שצוינו, שחקני באר שבע לא הגיעו לאצטדיון בנתניה. חוליית ההתקפה כמעט ולא נגעה בכדור ואפילו בכר הפתיע כאשר החליף באמצע המחצית השנייה דווקא את הקפטן, מאור מליקסון, שלרוב, אם מוחלף, זה קורה בדקות האחרונות.

לאורך 75 דקות מכבי תל אביב שלטה במרכז השדה והגיעה קרוב לרחבה של לויטה, אבל לא סיכנה את השער. עומר אצילי והחברים ניסו בעיקר לבעוט מרחוק ורשמו מספר רב ביותר של איומים לעבר השער, אבל מספר מועט מאוד של איומים לעבר המסגרת, מה שלבסוף גרם לכך שגם לוח התוצאות לא השתנה במהלך הערב. ברבע השעה האחרונה, באר שבע ניצלה את העייפות של התל אביביים בעיקר בזכות כניסה של מיכאל אוחנה ונייג'ל האסלביינק, אך ללא הועיל ואיתן שמואלביץ' שרק לסיום המשחק מבלי שאף רשת זזה.

אוחנה ניסה לשנות. צילום: זאב דיקמן

אלונה ברקת הגיעה לצפות במשחק והתמקמה בפינת היציע העליון של האוהדים האדומים. במהלך היום לא היה ברור האם אלונה תבוא לאצטדיון. ברקת עדיין מכונסת בתוך עצמה באשר לכישלון הטוטאלי בבחירות הארציות עם מפלגת "הימין החדש". הנשיאה היוצאת של הפועל באר שבע טרם החליטה כיצד לפעול באשר לעתיד. במהלך המשחק היה ניתן לראות את הבעת פנייה הקודרת. ברקת צפויה להשתתף מחר בהרמת הכוסית לכבוד חג הפסח של המועדון והיא ככל הנראה תמתין עד לפרסום תוצאות הבחירות הסופיות (ככל הנראה ביום רביעי – נ.ס) בשביל לפרסם הצהרה הנוגעת למערכת הבחירות וכמובן לעתידה במועדון.

המבט על פנייה אומר הכול. צילום: זאב דיקמןבמחזור הבא תארח באר שבע את מכבי חיפה לקרב על המקום השני.