בשלוש העונות האחרונות הקרב בין הפועל באר שבע למכבי תל אביב היה קרב יוקרתי שכל חובבי הכדורגל הישראלי ציפו לו בכיליון עיניים. הערב, ב-21:00, הקבוצות מגיעות במעמד שונה לגמריי. מהצד המארח, האלופה הנכנסת, מכבי תל אביב, שיכולה להגדיל את הפער מבאר שבע לשלושים נקודות. מהצד האורח, הפעול באר שבע, שרוצה להגדיל את הפער ממכבי חיפה ובני יהודה, שניצחו אתמול.

השחקנים באימון המסכם. צילום: זאב דיקמן

באר שבע נמצאת במומנטום במשחקים האחרונים. כמעט חודשיים עברו מאז ההפסד האחרון. זו כבר נהייתה שגרה שהאדומים מתעוררים בשלב הפלייאוף. בשנים האחרונות זה הביא להנפת צלחת בסוף העונה, אבל בסוף חודש מאי, בכר יוכל, אולי, להרגיש סיפוק אם יסיים את העונה במקום השני בטבלה.

ברוב העונה נאלץ המאמן המעוטר לאלתר בחלקים נרחבים בסגל. הרבה מהשחקנים סבלו פציעות או מהרחקות, אך דווקא במשחקים האחרונים הסגל היה מלא וכלל אפילו חזרה של שחקנים שמיעטו מאוד לשחק העונה. לא כך המקרה לקראת המשחק הקרוב. בכר ייאלץ להסתדר ללא אלחמיד, בן ביטון, בן תורג'מן ומיגל ויטור הפצועים. קווין טאפוקו מורחק עקב צבירת צהובים.

בכר ייאלץ לאלתר. צילום: זאב דיקמן

מי שעתיד להחליף את טאפוקו הוא אריק סאבו, מה שיכניס את ג'ון אוגו לסגל. הניגרי יתלבש לראשונה מאז פרשת הנהיגה בשכרות. גוברת ההערכה בקרב גורמי הקבוצה שאוגו כן ישחק עד לסיום העונה, אך לא ברור אם הערב. ביממה האחרונה פורסם ראיון ב-BBC ניגריה ובו הודה אוגו כי הוא מתכוון לעזוב את בירת הנגב בעונה הבאה.

באשר לשינויים נוספים בהרכב – לואי טאהא ושיר צדק הם הבלמים הכשירים היחידים. טרם ברור האם בכר יחליט לפתוח במערך של ארבעה בלמים. ייתכן שבעקבות החיסורים, עדיף לפתוח עם שלושה בלמים בלבד, ואז יוותר על המגנים דור אלו ובן תורג'מן. בחוד יפתח בן שהר ויקווה להמשיך את מסכת הכיבושים שלו ובכך להגדיל את הפער בצמרת טבלת מלך השערים.

השחקנים באימון המסכם. צילום: זאב דיקמן