שלוש הקבוצות הנוספות של העיר באר שבע, אשר משחקות בליגות ב' ו-ג', סיימו בסוף השבוע את משחקיהן לעונת המשחקים הנוכחית.

האחרונה שעשתה זאת הייתה מכבי באר שבע. הקבוצה של ניר חזוט סיימה במקום השני בליגה ג' דרום, בפער של ארבע נקודות מהקבוצה שזכתה באליפות ועלתה ליגה, מועדון צעירי רהט.

מהמקום השני ניתן לעלות ליגה דרך שלושה משחקי פלייאוף, אך הבאר שבעיים נעצרו במשחק השני. בשלב הראשון, ניצחו את מ.כ ערד במשחק דרמטי. לאחר 90 דקות, התוצאה הייתה 1:1, אך בהארכה גילו השחקנים יכולת נהדרת, בניגוד להלך המשחק בזמן החוקי, וההתמודדות הסתיימה בניצחון 2:3 משער מכריע של נאוריי בוסקילה בדקה ה-117.

setImageBanner('8a3078e7-431c-4a7d-aafd-76b888b629e3','/dyncontent/2019/9/10/ff59fdc7-8cc3-4828-b0ce-3575bc9d0feb.jpg',9030,'',510,80);

בגדרה חוגגים על חשבון מכבי ב"ש. צילום מתוך הפייסבוק של הפועל גדרה

בשלב הבא המשוכה הייתה גבוהה הרבה יותר. באר שבע התארחה בשישי אצל הפועל גדרה, שניצחה בפלייאוף ליגה ג' מרכז. כבר לפני המשחק, ידעו השחקנים כי גדרה קבוצה ברמה גבוהה וחלק אף הגדירו אותה כ"קבוצה לא ברמה של ליגות ג'". על הדשא הוכח כי לא מדובר רק בקלישאה. בתוך פחות מ-20 דקות הוליכו המארחים 2:0 ועד לסיום התוצאה הוכפלה ובסיום 4:0 לגדרה. בכך, סיימה מכבי באר שבע את העונה ואילו גדרה תקווה להעפיל לליגה ב'.

החגיגות של גדרה. צילום מתוך הפייסבוק של הפועל גדרה

שתי הנציגות הנוספות סיימו את המשחקים כבר לפני כמה שבועות. מ.כ באר שבע (ליגה ג' דרום) התברגה במקום הרביעי בתום העונה ואילו מ.ס באר שבע (ליגה ב' דרום ב') בהדרכתו של סתיו אלימלך רשמה עונה פושרת במיוחד שבסיומה ניצבה במקום התשיעי בטבלה.

האם מפת הקבוצות הבאר שבעיות תראה אותו דבר בעונה הבאה? לא בטוח. בימים אלה, עומלים נציגי אחת מהקבוצות שהוזכרו בכתבה על איחוד עם קבוצה שכנה מהנגב, כך שבעונה הבאה, ייתכן כי אחת מהקבוצות הבאר שבעיות תייצג במקביל גם עיר נוספת.