נשיאת הפועל באר שבע, אלונה ברקת, הצהירה לא פעם ולא פעמיים כי המועדון שבבעלותה (לפחות עד יום שלישי הקרוב) הוא לא רק מועדון כדורגל. במהלך השנים בהם כיהנה כנשיאה, קידמה ברקת מספר רב של פרוייקטים למען הקהילה. הוכחה נוספת לכך קיבלנו במשחק האחרון.

במהלך כל השבוע שקדם להתמודדות מול בני יהודה, פירסמו בעמודי הרשתות החברתיות השונות של המועדון מספר קריאות לאוהדים וביקשו שיביאו איתם בובות וצעצועים ישנים, זאת לרגל שבוע המעשים הטובים. במועדון הדגישו כי כעשר דקות לפני שריקת הפתיחה, יוכלו האוהדים לזרוק את הבובות לכר הדשא – ואז הם יאספו ויתרמו לילדים מעוטי יכולת.

ואלו רק חלק מהשקים ש"פוצצו" בתרומות האוהדים. צילום: פרטי

כך אכן היה. אחרי "ספירה לאחור" קצרה של הכרוז, אופיר בן שטרית, השליכו עשרות אלפי האוהדים שהיו באצטדיון בובות וצעצועים לכר הדשא. מיד החלו במלאכת האיסוף ילדי מחלקת הנוער וכן עובדי התחזוקה, כדי שהאירוע המרגש לא יפריע למהלך המשחק. הילדים הצטיידו מבעוד מועד בשקים גדולים אליהם הכניסו את כלל הצעצועים והבובות ומשם למשרדים באצטדיון "טוטו טרנר".

ביום שאחרי, מספרים בבאר שבע שגם הם הופתעו מהכמות שנאפסה. ככל הנראה מדובר בסדר גודל של אלפי דברים שנזרקו לעבר כר הדשא מטעם האוהדים, והשקים אפילו לא הספיקו להכיל את הכמות. נבדקת אפשרות להרחיב את מעגל הארגונים אליהם התכוונו לתרום מכיוון שהכמות כה גדולה.

עוד אירוע קהילתי שהתרחש אתמול קרה ביציע הצפוני. מרבית האוהדים בוודאי תהו מי היא הקבוצה הגדולה בחולצות הלבנות שהשתלטה על הטריבונה המרכזית ביציע הצפוני. מדובר בילדי פרויקט "זמן מגרש" של מפעל הפיס ומנהלת הליגות לכדורגל והם הגיעו מהישובים: רהט, כסייפה, תל שבע ולקייה.

ילדי פרויקט "זמן מגרש" על רקע חימום השחקנים. צילום: זאב דיקמן

ולסיום – בתוספת הזמן של המשחק, כשמפלס הלחץ עלה, גם לואי טאהא קצת איבד את הראש. במקום להרחיק בצורה רגועה כדור שהתגלגל לעבר קו החוץ, הוא החליט לשגר טיל לעבר היציע. לרוע מזלו, הכדור פגע בעוצמה רבה בפניו של אחד מנערי מד"א שעמד בסמוך. טאהא מיד ניגש לבדוק שהכל בסדר עם הנער, ושמח לגלות כי לא נגרם נזק משמעותי.

אבל סוף טוב הכול טוב – ומיד לאחר שריקת הסיום, רץ הבלם לעבר אותו נער והעניק לו את חולצת המשחק שלו. לאחר כמה דקות, כבר נראה הנער שנפגע מחייך והוא כנראה צבר לעצמו חוויה שהוא לעולם לא ישכח מהמשחק הזה.