מ.כ באר שבע השיגה אחר הצהריים את המקום בפלייאוף העליון של ליגת העל בכדוריד. בכך, הבטיחו השחקנים הלוחמים של המאמן אבנר דרורי את הישארותם בליגה הבכירה במהלך העונה הראשונה אי פעם שלהם בליגה זו.

עשרות אוהדים הגיעו לצפות במשחק המכריע באולם בשכונת רמות. כמחציתם תלמידים של המאמן, אבנר דרורי, שנשאו עימם זמבורות מחרישות אוזניים, שהקשו על השחקנים האורחים להתרכז. לפני שריקת הפתיחה, באר שבע הייתה תלויה בעצמה וידעה כי ניצחון שלה יבטיח את המקום השמיני. במידה של מעידה, השחקנים היו צריכים להתפלל לאיבוד נקודות של עירוני רחובות, אחרת, באר שבע הייתה נושרת למקום התשיעי שלא מוביל לפלייאוף העליון.

setImageBanner('22204bfe-061c-49c6-a3e0-e28a1d6df928','/dyncontent/2019/9/10/ff59fdc7-8cc3-4828-b0ce-3575bc9d0feb.jpg',9030,'',510,80);

רוח הלחימה של השחקנים והעידוד מהקהל דחפו לניצחון הגדול. המחצית הראשונה הייתה כולה של באר שבע, שהוליכה בסיומה 8:14. השחקנים מהרצליה שיפרו את היכולת במחצית השנייה ואף צימקו באמצע המחצית את הפער ל-3 שערים בלבד. השחקן המצטיין של העונה, מילוש בויאשיץ', שוב לקח על עצמו להיות זה שמוביל את חבריו וביחד עימם ברחו לפער גדול יותר לקראת השריקה האחרונה. לוח התוצאות הראה בסיום 22:29 לזכות באר שבע.

כאשר נזכרים בפתיחת העונה הגרועה של הקבוצה, שכללה חמישה הפסדים ברציפות, ההישג הופך לגדול עוד יותר. במסגרת רבע הגמר, תתמודד באר שבע במפגש הטוב מ-3 מול המקום הראשון, מכבי ראשון לציון. מדובר במשוכה בלתי עבירה עבור החניכים של דרורי, אך השחקנים יעשו הכול כדי לנסות ולהפתיע את השחקנים מראשון לציון, שרשמו הפסד אחד בלבד העונה.

הקהל שהגיע לצפות אחר הצהריים בהישג המרשים

מי שנחשבת כרגע למועמדת הבכירה לעלות לליגת העל היא דימונה, כך שבמידה והשחקנים אכן יצליחו להבטיח את העלייה, צפויה בעונה הבאה בליגת העל בכדוריד נציגות מכובדת ביותר של שתי קבוצות מאזור הנגב, דבר שהיה נראה בגדר חלום רחוק לפני כשנתיים.