העונה החלשה של הפועל באר שבע מתבטאת בעיקר בנתונים הבאים: הקבוצה בקושי מצליחה לחבר שני ניצחונות רצופים, אינה מרשימה במשחקי חוץ (מקום 11 בטבלה!) וכמעט ולא מצליחה לנצח קבוצות פלייאוף עליון. הערב, יקווה בכר לשפר את הסטטיסטיקה העגומה, בלשון המעטה, כאשר יפגוש את הפועל חדרה של ניסו אביטן במשחק חוץ.

במהלך אימון הבוקר ביום שישי, נחת חן עזרא לא טוב על ידו וכתוצאה מכך שבר אותה. הקשר הובהל לבית החולים סורוקה שם גובס. חומרת הפציעה אינה ברורה באופן מלא אך אין ספק שאת המשחק הערב עזרא יחמיץ. ככל הנראה נייג'ל האסלביינק יתפוס את מקומו בהרכב. כמו כן, ישנה אפשרות שבסופו של דבר יוחלט שמאור מליקסון יתלבש לפתיחת המשחק. בקבוצה רצו להמתין עם חזרתו של מליקסון, אך הפציעה של עזרא טרפה את הקלפים.

חוסר מזל לחן עזרא. צילום: זאב דיקמן

שינוי נוסף שככל הנראה יבצע בכר הוא החזרתו של חאתם אלחמיד לעמדת הבלם. בקבוצה רומזים שלעת עתה, צמד הבלמים בכושר הטוב ביותר הוא אלחמיד וטאהא. מיגל ויטור מתאמן ואמור להשתלב בחזרה במשחקים בשבועות הקרובים. גם מיכאל אוחנה צפוי לחזור בקרוב. ככל הנראה, במהלך השבוע הקרוב יתקיים משחק אימון שמטרתו יהיה לבדוק את כשירותו של אוחנה וייתכן שאף את של מיגל ויטור.

השחקנים והצוות המקצועי עוקבים בדריכות אחרי משחקי שאר הקבוצות שנמצאות עמן במאבק על הפלייאוף העליון. שתיים מהקבוצות הללו – הפועל חדרה והפועל חיפה – הן היריבות במשחק הקרוב ובזה שאחריו. בקבוצה מאמינים שניצחון הערב יבטיח את הכרטיס לפלייאוף העליון, גם אם בתאוריה עדיין יהיה סיכוי לדחיקת הקבוצה מעבר למקום השישי. אבל, כדי לחייך לנוכח עליית מאזן הנקודות ל-35 נקודות, האדומים צריכים לעשות דבר אחד: לנצח.

יחבר ניצחן שני ברציפות? צילום: זאב דיקמן