כמו אוויר לנשימה. כך ניתן להגדיר את הניצחון של הפועל באר שבע הערב על מכבי פתח תקווה. האדומים הלחוצים לא דמיינו לעצמם שהם יוצאים מהאצטדיון באם המושבות ללא שלוש הנקודות, ועמדו במשימה.

המשחק נפתח בשליטה של האורחים, אבל הם לא הצליחו לסכן את שערו של אריאל הרוש מלבד נסיון של גידי קאניוק בדקה השביעית, נסיון שנבלם על ידי השוער. בדקה ה-17 הפועל באר שבע חגגה סוף סוף שער. אורן ביטון, שהיה בספק למשחק אך התגבר על פציעה, הגביהה כדור מדוייק לראשו של אריק סאבו, שנגח את שערו הראשון העונה – 0:1.

אורן ביטון וממן חוגגים. צילום: זאב דיקמן

מאותו רגע, פתח תקווה לא הצליחה להדביק את הנמרצות של האדומים של בכר. בדקה ה-26, בן שהר היה לבדו מול שוער פתח תקווה, אך איכשהו הצליח לשלוח את הכדור מחוץ למסגרת. עשר דקות לאחר מכן, באר שבע חגגה שוב. אורן ביטון, מי אם לא הוא, הגביהה כדור לחנן ממן, שהיה חד ושלח את הכדור ישירות לרשת – 0:2, שגם הייתה תוצאת המחצית.

חזר להפציץ? ממן חוגג שער נוסף. צילום: זאב דיקמן

שלוש דקות לפתיחת המחצית השנייה, בן שהר רשם עוד החמצה נוראית. בדקה ה-64, מאור מליקסון הוכשל בבירור ברחבה על ידי איתי טאקו. למרות שבן שהר הוא בדרך כלל בועט הפנדלים, מי שכבש את הפנדל היה חנן ממן, שהשלים צמד – 0:3 גדול לבאר שבע. דיא סבע נכנס בדקה ה-74 ולאחר 3 דקות היה קרוב מאוד לכבוש אבל צחי גינזבורג הדף נהדר לקרן.

אקורד הסיום של המשחק היה שייך לכחולים, שרשמו שער כבוד מרהיב. לירן רוטמן שיגר פצצה מכ-25 מטרים, הרוש לא עמד טוב, והתוצאה צומקה ל-1:3. עד לשריקת הסיום, נייג'ל האסלביינק נדבק מבן שהר והצליח להחמיץ מצב של גול בטוח, אחרי שכבר השכיב את צחי גיזנבורג אך במקום לכבוש מול שער ריק, התמהמה ואז השוער מפתח תקווה התעשת והציל את הבעיטה.

האסלביינק בהחמצה נוראית. צילום: זאב דיקמן

אחרי שבוע ובו שלושה משחקים, השחקנים יוכלו לנוח במהלך השבוע הקרוב. במשחק הבא תתארח באר שבע אצל רעננה באצטדיון רמת גן, המשחק ייערך במוצאי השבת.

בכר מודה לקהל הערב. צילום: זאב דיקמן