חזרתו של מיגל ויטור למגרשים לא עברה בשקט מצד אוהדי כדורגל מסוימים. ברחבי הרשת הופצו מספר ציוצים והודעות שטוענות כי מיגל ויטור, לכאורה, לא רשאי לשחק העונה לאחר שהוקפא בחודש יולי על מנת לפנות את מקומו להחתמתו של ז'וליין סטו.

נזכיר כי ויטור נפצע בחודש מרץ. קברניטי המועדון רצו להחתים את הקשר הצרפתי, שכבר הספיק לקבל הודעת שחרור, אך מכיוון שמכסת הזרים הייתה מלאה – הוחלט 'להקפיא' את מיגל ויטור, מה שפינה מקום לסטו. לפורטוגלי הובטח כי ברגע שיתפנה מקום של זר, הוא יחזור לסגל השחקנים ויוכל לשחק כרגיל לאחר שיתגבר על הפציעה שממנה סבל.

כך אכן היה: ויטור חזר במשחק הגביע האחרון ושיחק לאורך המחצית הראשונה. בוודאי תופתעו לגלות שאת תיאוריות הקונספירציה והנבירה בתקנונים של ההתאחדות לכדורגל עשו לא מעט אוהדים אשר מזוהים עם הצבע הצהוב. גם הקבוצה היריבה בשבת, בית'ר תל אביב רמלה, לא שקטה בנושא והעלתה לעמוד הפייסבוק מספר ציוצים שהתקבלו במייל אשר עוסקים בנושא. לפוסט הם צירפו את המילה "מעניין", מה שהעלה חשש כי הם ישקלו ברצינות לערער על תוצאת המשחק.

רשאי לשחק, אך ככל הנראה לא יכלל מחר בסגל. צילום: זאב דיקמן

אז מה באמת קרה? כרגיל, בכי ונהי צהוב. הפועל באר שבע ערכה בדיקות משפטיות וקיבלה את כל ההיתרים הנדרשים מההתאחדות לכדורגל לפני שביצעו את מהלך ההקפאה בחודש יוני. במועדון לא הופתעו מהניסיונות למצוא דבר פסול במהלך, אך גרסו כי הכול נעשה בצורה כשרה. ויטור לא צפוי להיות בסגל למשחק מחר נגד מכבי תל אביב וזאת בשל רצון לתת לו מנוחה.

תגובת הפועל באר שבע: "מדובר על רישום מחדש. הקבוצה פעלה על פי התקנון ובאישור ההתאחדות לכדורגל. האישור ניתן בכתב ועוד לפני סגירת חלון ההעברות הראשון"

צילום: זאב דיקמן