הסיבוב הראשון בליגת העל בכדוריד נחתם אמש (רביעי). הקבוצה של אבנר דרורי התארחה בהרצליה למפגש מול הקבוצה המקומית, שלבסוף חגגה בביתה עם ניצחון 29:32. כמו במרבית העונה, השחקן שהצטיין במדים השחורים היה מילוש בויאשיץ עם 11 שערים.

בקרב אנשי המועדון נשמעו תלונות קשות כלפי צוות השיפוט במשחק. גורם בקבוצה אמר: "אנחנו קבוצה חדשה, וההרגשה היא שנותנים יותר כבוד לקבוצות הוותיקות. לאורך כל הסיבוב אנחנו מעמידים בספק את היכולת של השופטים לעמוד בלחץ מול הקבוצות הוותיקות, בעיקר במשחקי הבית שלהם". במועדון שלחו הבוקר מכתב לאיגוד הכדוריד בנושא.

הצטיין במשך כל העונה, וגם אתמול. בויאשיץ

למרות ההפסד, השחקנים יכולים להרשות לעצמם לחייך ולהיות, יחסית, מרוצים ממה שעשו בסיבוב הנוכחי. כזכור, העונה התחילה באופן קטסטרופלי עם חמישה הפסדים רצופים אבל אז עלתה הקבוצה על גל וניצחה ארבעה מתוך שישה משחקים. יושב ראש הקבוצה, רוני טסלר, מסמן את הרכש הנהדר, סטפן צ'יריץ' ואת החזרתו של השוער, גל הרשקוביץ', כנקודות מפנה שנטו את המומנטום לטובת הקבוצה מבירת הנגב.

טסלר מסכם את הסיבוב: "באופן עקרוני מדובר בסיבוב לא רע מבחינתנו. יחד עם זאת, המצב עדיין לא מזהיר. אנחנו צריכים לבצע עוד כמה שינויים על מנת להיות טובים יותר. להערכתי, אם לא נבצע את השינויים הללו – כנראה שנמשיך להיות בתחתית הטבלה". לפני שהמחזור האחרון יסתיים, מ.כ באר שבע מדורגת במקום השביעי. מחר יושלם המחזור והקבוצה עלולה לרדת למקום התשיעי.

"סיבוב לא רע". טסלר. צילום: זאב דיקמן

בסיום העונה, מה שיבטיח חוף מבטחים הוא המקום התשיעי ומעלה. אם תסיים באר שבע במקום 10 או 11, תשלח למשחקי פלייאוף נגד הירידה. סיום במקום האחרון (12) ישלח את המועדון אוטומטית חזרה לליגה הלאומית.

ליגת העל לכדוריד יוצאת לפגרה של חודש וקצת, אך בשבוע הבא יתקיימו שני שלבים בגביע המדינה: שמינית הגמר (קבוצות ליגת העל העפילו אוטומטית – נ.ס) ורבע הגמר. מחר (שישי) תתקיים הגרלת שמינית הגמר.

הדרך לסיבוב השני עוברת בגביע המדינה. בהצלחה!