לאחר כמעט 30 שנה – נבחרת ישראל בכדורגל חוזרת לבאר שבע. הערב ב-21:45 אצטדיון טרנר יצבע כחול-לבן כשהנבחרת הלאומית תארח את אלבניה.

אל אל ישראל. צילום: זאב דיקמן

שחקני הנבחרת מגיעים במצב רוח טוב מאוד. לפני שלושה ימים, השיגו ניצחון חשוב ומלא אופי על סקוטלנד. למרות פיגור מוקדם בשל פנדל שלא היה, הכחולים-לבנים הצליחו לחזור ולנצח 1:2. לקראת סיום המשחק, סקוטלנד נותרה בעשרה שחקנים.

הניצחון פתח את בית מס' 1 בדרג 3 של ליגת האומות. כעת, לשלוש הקבוצות בבית יש שלוש נקודות, ולכן המשחק הערב הופך להיות קריטי עבור הנבחרות. אם ישראל תשיג ניצחון שני בשלושה ימים – ייפתח פער מבטיח של 3 נקודות משתי הנבחרות היריבות, כשלאחר המשחק הערב, לנבחרת יישאר משחק אחד בלבד בקמפיין.

צילום: זאב דיקמן

מחירי הכרטיסים ממשיכים להסעיר את קהל האוהדים. לאחר הביקורת הרבה שהופנתה כלפי קברניטי ההתאחדות לאור המחירים הגבוהים שנקבעו עבור המשחק, החליטו להוזיל אותם, אך גם מהלך זה נתקל בהתנגדות. מקור בהתאחדות מסר כי עמוד הפייסבוק וכן המייל של הארגון הוצף בפניות זועמות מצד אוהדים שרכשו כרטיסים במחיר מלא ולאחר מכן גילו שישנה הוזלה משמעותית. בעקבות זאת, המחירים הוחזרו לתמחור שנקבע מלכתחילה.

לפני המשחק: טקס הוקרה לאליניב ברדה

ההתאחדות לכדורגל תערוך לפני שריקת הפתיחה טקס הוקרה לסמל הבאר שבעי, אליניב ברדה. נסיך לב אדום ערך 38 הופעות במדים הכחולים-לבנים וכבש 12 שערים.

ברדה אמר: "נבחרת ישראל היתה ולעולם תהיה הפסגה עבור כל שחקן. חלמתי עליה כילד והיתה לי הזכות להגשים את החלום, ללבוש את המדים הלאומיים ולייצג את המדינה יחד עם חברים טובים ומוכשרים. אני שמח שהנבחרת מגיעה לטרנר ותהנה מהאווירה המדהימה בו ובהחלט נרגש מהמחווה לכבודי. לעולם אשאר אוהד של נבחרת ישראל״.

לפני המשחק ייערך הפנינג שיכלול עמדות איפור ומוסיקה. את המנון המדינה ישיר הזמר רגב הוד.

הכבוד שמגיע לו. אליניב ברדה, צילום: זאב דיקמן

בן שהר נפצע ונופה מהסגל

בן שהר, שפתח במשחק מול סקוטלנד, אותת על כאבים לקראת סוף המחצית הראשונה. החלוץ המשיך לשחק עד ההפסקה, אך למחצית השנייה כבר לא עלה.

ההערכה הראשונית מצביעה על מתיחה וכתוצאה מכך, היעדרות של כשבועיים. שהר נופה מהסגל לקראת המשחק מחר, ואיתי שכטר זומן במקומו. היום יעבור שהר בדיקת MRI שלאחריה תתברר חומרת פציעתו.