אולימפיאדת הנוער בבואנוס איירס נכנסה הבוקר (שישי) ליומה השישי. 19 ספורטאים צעירים ישראלים נמצאים בדרום אמריקה על מנת לייצג את המדינה במשחקים. עד כה, שני שחיינים ישראלים זכו במדליות: אנסטסטיה גורבנקו (זהב) ודניס לוקטוב (ארד).

המשלחת הישראלית בנתבג. באדיבות הוועד האולימפי בישראל

הנציגה הבאר שבעית במשלחת היא הקופצת לגובה, ורוניקה צ'יינוב. לפני מספר חודשים, שברה צ'יינוב שיא ישראלי בן 44 שנים, וכעת היא מסתערת על מדלייה באולימפיאדה. הסיבוב הראשון יחל הערב (שישי) בשעה 21:05 שעון ישראל.

צ'יינוב, שחגגה לא מזמן את יום הולדתה ה-16 ומאומנת על ידי אנטולי שפרן, תעלה על מסלול הקפיצות יחד עם 16 מתחרות נוספות. בתחרות הזו הוחלט לשנות את הפורמט המוכר. בקפיצה לגובה יש שני ימי תחרות, ולאחר היום השני (שיתקיים ביום שני הקרוב) יעשה חישוב של הגבהים שהשיגה כל קופצת, ובהתאם לכך תבנה טבלת התוצאות ויחולקו המדליות לשלוש הטובות ביותר.

צ'יינוב ושפירא. צילום באדיבות המצולמים

מה שלא שונה בתחרות היא הדרך שבה היא מתנהלת. לכל קופצת יש שלושה ניסיונות לעבור גובה מסוים. במידה וקופצת לא הצליחה שלוש פעמים לעבור את אותו הגובה – היא לא ממשיכה את התחרויות באותו היום, ותנסה להשיג תוצאה טובה יותר בסיבוב השני. ללא קשר למדליות, צ'יינוב תקווה לשפר את שיאה האישי, שכאמור הפך להיות שיא ישראל לקדטיות, ועומד על 1.79 מטרים.

נציג נוסף מבירת הנגב שנמצא עם המשלחת הישראלית הוא מאמן האתלטיקה מאגודת 'אתלטי הנגב', עידן שפירא. שפירא נמצא בבואנוס איירס על תקן ראש צוות מקצועי. עד כה, שיתפו צ'יינוב ושפירא תמונות וסרטונים מהמסע המרגש לארגנטינה ובעיקר מהעיר בואנוס איירס, אך הערב הגיע הזמן להביא תוצאות. בהצלחה!

שפירא עם שלושת האתלטים הישראלים ביניהם צ'יינוב. צילום באדיבות המצולמים