ליגת העל בכדורעף נשים תפתח אחר הצהריים (13:30 באולם מרכז הספורט של אוניברסיטת בן גוריון). קבוצת אס'א בן גוריון תארח במחזור הראשון את אחת המועמדות הבכירות לאליפות, בנות הפועל כפר סבא.

צילום: יורי סטנגריט

לא הרבה השתנה אצל קבוצת אס'א בן גוריון במהלך הפגרה. בקבוצה הודו כי לא הגיע חיזוק משמעותי, והאצבע המאשימה הופנתה לפן הכלכלי. למרות זאת, הבנות מאמינות כי הישרדות בליגה, כפי שעשו בשנה שעברה, היא יעד ריאלי בהחלט לקראת העונה הקרובה. אלכס צייטלין ימשיך בתפקיד המאמן.

הליברו של הקבוצה, עינב עסיס קדוש, סיפרה על פתיחת העונה: "אנחנו מקוות לשמור על מה שעשינו בשנה שעברה. אם נצליח להשיג יותר נקודות או יותר ניצחונות, זה יהיה מבחינתו הישג. בגדול, המטרה נותרה אותה מטרה – והיא הישארות בליגה. בעונה שעברה הצלחנו לעשות זאת, ונקווה שגם העונה"

צילום: יורי סטנגריט

עינב הפתיעה כשלא הביעה מרות רוח מהעובדה כי המחזור הראשון זימן לה ולחברותיה את אחת מההגרלות הקשות שיכלו לקבל: "נכון, זו הגרלה לא פשוטה, אבל אני בוחרת להסתכל על זה כך: במשחק הראשון כל הקבוצות 'מבולגנות'. לקבל את כפר סבא במחזור הראשון, זה כמו לקבל את ההכנה הכי טובה שיש לליגה וכך נוכל להפיק את הלקחים הכי טובים וחשובים"

כחלק מתהליך פיתוח ענף הכדורעף בבאר שבע, נפתחה השנה במקיף ז' מגמת ספורט, עם התמחות בספורט המעופף. התלמידים והתלמידות יזכו להתאמן במשחק במסגרת החינוכית, ומי שתפקח מקצועית על כך תהיה שחקנית נבחרת ישראל לשעבר, שחף דניאלי, שמלמדת חינוך גופני במקיף. אגב, שתי הבנות של שחף, ליאור (18) ושרון (15), רשומות כחלק מקבוצת אס'א בן גוריון באר שבע לליגת העל.

צילום: יורי סטנגריט

כפי שדיווחנו, קבוצת הגברים של אס'א לא נרשמה לליגת העל השנה, חרף העובדה שבסוף העונה הקבוצה לא ירדה ליגה. הסיבה היא בעיקרה כלכלית. קבוצת כדורעף הגברים הבכירה של העיר תהיה אס'א 'גידיס' באר שבע, שהעפילה לליגת המשנה ותשחק במחוז דרום. המשחק הראשון יתקיים ב-25.10 מול הפועל ורנבורג (בית ברל).