משחק הפתיחה בליגה ג' דרום בין מכבי באר שבע ל-מ.ס הפועל שגב שלום הסתיים ב-1:1, אך לכל אורכה לוותה ההתמודדות בהתנהגות מחפירה מצד השחקנים האורחים, כפי שמלמד דו'ח השופט.

השופט, ברוך בן אלדר, הגיש מסמך יוצא דופן בחומרתו לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. על פי גרסתו "שחקני שגב שלום דאגו מתחילת המשחק להלהיט את האווירה, לקלל ולאיים על צוות השיפוט, כמו כן גם הקבוצה הביתית סבלה מההתנהלות הבזויה מצד שגב שלום". המשחק נפתח באיחור של חמש דקות בשל עיכוב מצד האורחים, שנבע לטענת השופט לאחר שהתעלמו מבקשותיו החוזרות והנשנות להיות מוכנים בזמן, אך זה רק קצה הקרחון.

צילום אילוסטרציה: רשתות חברתיות

"במהלך כל המשחק היווה הספסל של שגב שלום מטרד אמיתי למשחק, אנשי הצוות וכן השחקנים דאגו לצעוק, להתלהם, לקלל ולהלהיט את השחקנים על כר הדשא, דבר שללא ספק חימם את המשחק" מפרט בן ברוך. בדקה ה-68 החליט להרחיק את שחקנה של שגב שלום, פדל אבו בלאל. ההרחקה לא התקבלה בנחת רוח אצל השחקן המורחק, שמצדו קילל ואף איים על חייו של השופט: "השחקן התיישב על הספסל והמשיך יחד עם כל אנשי הצוות והשחקנים של שגב שלום לצעוק ולחמם את המשחק. את ההרחקה קיבל בחוסר הסכמה שכללה קללות לעברי, ואיומים על כך ש"יטפל בי בסיום המשחק" ועל חיי".

מלבד אבו בלל, סימן השופט עוד שלושה שחקנים נוספים שלטענתו "בלטו בהתנהגותם הבזויה והמסיתה". את הדו'ח, שניכר כי נכתב בסערת רגשות, סיכם בן ברוך כך: "יש לציין כי על אף שמדובר בליגה חובבנית, אין מקום להתנהגות בזויה שכזאת בכדורגל שלנו. יש למצות עם הנאשמים את הדין על מנת שלא נגיע שוב למקרים כאלה שלצערי כבר הפכו שכיחים בכדורגל. אוסיף ואומר שמה שהתנהל ב"משחק" הזה היה רחוק מכדורגל וההתעסקות הייתה התעסקות בלתי פוסקת עם ההתנהגות חסרת הספורטיביות ואף חסרת האנושיות מצד שגב שלום"

המקרה החמור נדון אתמול (רביעי) בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. על אבו בלאל נגזרה הרחקה מ-6 משחקים. שלושת השחקנים הנוספים שצוינו בדו'ח ספגו הרחקה של 3 משחקים כל אחד. בנוסף, מנהל הקבוצה הועמד לדין, מכיוון שבתחילת המשחק הסתבר שהקבוצה הגיעה ללא מאמן. מנהל הקבוצה רצה לקחת על עצמו את משרת האימון. כשהוסבר לו על ידי השופט כי אינו יכול לעשות כך, החל לקלל. על מנהל הקבוצה נגזרה הרחקה של משחק אחד וקנס של 500 שקלים. מלבד זאת, הקבוצה נקנסה ב-1,000 שקלים על מגוון סעיפים, ביניהם גם האיחור בעלייה למגרש וההגעה ללא מאמן. על מכבי באר שבע נגזר קנס של 750 שקלים משום שהגיעה ללא סט תלבושות שני, כנדרש מקבוצה ביתית.

צילום ארכיון: ללא קרדיט

עוד מבית הדין

מאמן נערים ב' של הפועל באר שבע, ערן וונה, התפרץ בצעקות על שופט המשחק במסגרת ההתמודדות של קבוצתו מול הפועל רמת גן בליגת ילדים ב'. וונה נקנס ב-250 שקלים.

קבוצת הנוער של מכבי באר שבע נקנסה ב-500 שקלים, לאחר שהמשחק שבו אירחה את בני אילת נפתח באיחור של 5 דקות. לטענת צוות השיפוט, נמצאו ליקויים בשתי הרשתות כשעה לפני המשחק. ההתרעה הועברה לאנשי באר שבע, אך אלה לא טיפלו בהן. לבסוף, הרשתות תוקנו רק דקות ספורות לפני בעיטת הפתיחה – מה שגרם לעיכוב.

בית'ר טוברוק שיתפה שחקן שלא כחוק במשחקה האחרון מול הפועל באר שבע בליגת העל לנוער. משום שהמשחק נגמר על כר הדשא בתוצאה של ניצחון טכני (0:3 לבאר שבע), בבית הדין נקנסה טוברוק ב-1,500 שחקנים, והשחקן, רועי הר, הורחק למשחק אחד.