ההודעה על הגעת נבחרת ישראל למשחק רשמי ראשון באצטדיון 'טוטו טרנר' גרמה להתרגשות רבה אצל אוהדי הכדורגל באזור. בימים האחרונים התחלפה ההתרגשות בזעם וזאת לנוכח מחירי הכרטיסים להתמודדות מול אלבניה (ראשון, 21:45).

מתאמנים. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

בניגוד לחלק מקבוצות ליגת העל, בהתאחדות החליטו כי המחירים אינם יהיו אחידים וינתנו הנחות לחלק מהאוכלוסיות (נוער, נשים, חיילים וסטודנטים). המחיר הגבוה ביותר שמוצע בקופות הוא 150 שקלים למבוגר ל"קטגוריה 1", שכוללת בתוכה את מרכז היציע המזרחי והטריבונות הצמודות למרכז ביציע המערבי, שכן מרכז היציע המערבי ישמש כיציע כסף.

המחיר הזול ביותר שניתן לרכוש עבורו כרטיס, ללא הנחות ועדים או קופונים, הוא 45 שקלים. במחיר הזה יוכלו להכנס רק האוכלוסיות שזכאיות להנחה אך ליציעים שמאחורי השער, הדרומי והצפוני, בלבד ("קטגוריה 3"). נציין כי המחירים שמצויינים בכתבה מתייחסים לקנייה בקופות ביום המשחק. במידה ומזמינים דרך האינטרנט או בטלפון – מתווספת עמלה של חמישה שקלים לכל רכישה.

אמא מבאר שבע שתהיה מעוניינת להגיע עם שתי בנותיה הקטנות ולחוות יחד איתן את נבחרת ישראל שמגיעה לבירת הנגב, ותרצה לעשות זאת בזווית נוחה לצפייה מאשר מאחורי אחד השערים, תאלץ לשלם בין 165 שקלים (לצידי היציע המזרחי והמערבי, "קטגוריה 2") ל-225 שקלים ("קטגוריה 1"). לעומתה, אב מערד שמתרפק על ימיה הגדולים של הנבחרת וזוכר כמה זה מרגש לעודד את הכחולים-לבנים מהיציע, ובכל זאת יתפשר על היציעים מאחורי השער, יצטרך לשלם סכום של 270 שקלים, בהנחה ויקח עמו למשחק גם את בנו הגדול ואת חתנו לזמן איכות משפחתי.

הקהל מוחה בפייסבוק. צילום מסך

נדמה כי המחירים הגבוהים אכן מרתיעים את האוהדים, וממידע שהגיע ל'באר שבע נט' עולה כי עד כה נמכרו אלפים בודדים למשחק ההיסטורי, שהיה יכול למלא את האצטדיון האדום. מעבר לדלילות בקופות, האוהדים לא חוסכים בביקורת פומבית. בפוסט שהעלתה ההתאחדות לכדורגל לצורך קידום המכירות לצמד המשחקים (הראשון, מול סקוטלנד, יתקיים ביום חמישי הקרוב באצטדיון 'סמי עופר' – נ.ס), מרבית התגובות מביעות זעם על המחירים. "90 שקל לכרטיס מאחורי השער?! אתם רציניים? !אני הייתי במשחק של נבחרת סקוטלנד בגלאזגו, במרכז המרכז ב-120 ש"ח, איך יכול להיות שמשחק בישראל עולה יותר מפי 2 מזה?" התרעם הגולש איציק.

לעומתו, האוהד שי היה פחות עדין: "אתם מעדיפים יציעים ריקים במקום למלא את המגרש להצלחת הנבחרת וקירוב של הילדים לאהבת הנבחרת. אני זוכר שהייתי ילד הייתי רק מחכה למשחקים של הנבחרת רמת גן היה מפוצץ גם נגד נבחרת איי פארו והילדים של היום לא יודעים מה זה נבחרת. וזה רק בגלל כל העסקנים שיושבים בהתאחדות. תתביישו!". לתגובה הזו השיב ליעד: "הם (ההתאחדות – נ.ס) רוצים שיהיו יציעים ריקים בשביל לקיים את המשחקים בתל אביב ולהגיד שלא באו קהל משאר הארץ למרות שניסו"

הנושא צף לאחרונה גם ברשתות החברתיות הקשורות לאוהדי הפועל באר שבע. בפורום האוהדים המרכזי של אלופת המדינה, הביעו אוהדים רבים סלידה מהמחירים. "אין סיכוי שנגיע למשחק עם מחירים כאלה, גם אם מנצחים את סקוטלנד 0:5. חבל מאוד שבהתאחדות פועלים מהכיס ולא מהראש" נכתב על ידי אחד האוהדים, ואחר הוסיף: "הרעיון של לצאת עם הנבחרת לפריפריה הוא רעיון נהדר, הבעיה שעם רמת מחירים כזו מונעים מלא מעט שהיו שמחים להיות במשחק מלהגיע. התכוונתי לרכוש כרטיסים לשער 2 ב'טוטו טרנר', ולהגיע למשחק בלי קשר לתוצאת המשחק נגד סקוטלנד. כשראיתי את המחירים החלטתי שאני לא מוכן להגיע".

האצטדיון המושלם למשחקי הנבחרת, רק חבל שהמחיר גבוה. צילום: זאב דיקמן

תגובת ההתאחדות לכדורגל

"50% מהכרטיסים נמכרים בהנחה של 50% לאוכלוסיות שונות: ילדים ונוער, חיילים, נכים, אזרחים ותיקים ועוד, משהו שאין לו מקבילה. כל המחירים כוללים את העמלה. ההתאחדות לכדורגל מזמינה למשחקים אלפים מכוחות הביטחון וישובים בעוטף עזה, חינם אין כסף (כשניסינו לברר כמה כרטיסים מוקצים לטובת תושבי עוטף עזה, לא התקבלה תשובה – נ.ס)

מחירים מיוחדים, עלות של 30 שקלים, ניתנו לשחקני ילדים ונוער הרשומים במסגרת ההתאחדות. ההתאחדות שומרת על מחירים אחידים ללא קשר לזהות היריבה. אנחנו לא דורשים מחיר מיוחד ומופקע נגד ספרד/איטליה ושומרים על מחיר דומה גם מול סקוטלנד/אלבניה".

מעבר לתגובה הרשמית, בכיר בהתאחדות הדף את הטענות בדבר מחירים יקרים: "המחיר הוא הגיוני לגמרי עבור משחק נבחרת".